در نامه ای خطاب به بانكی ها اعلام شد؛

هرگونه عملیات منجر به بروز ربا در موسسات مالی ممنوعست

هرگونه عملیات منجر به بروز ربا در موسسات مالی ممنوعست به گزارش پول من دادستان کل کشور با ارسال نامه ای به بانکهای کشور ضمن اخطار در مورد هرگونه عملیات منجر به بروز ربا در مؤسسات مالی، از تعقیب عاملان عملیات ربا در بانک ها اطلاع داد.به گزارش پول من به نقل از مهر، حجت الاسلام جعفر منتظری، دادستان کل کشور با ارسال نامه ای به بانکهای کشور ضمن هشدار درباب هرگونه عملیات منجر به بروز ربا در مؤسسات مالی، از تعقیب عاملان عملیات ربا در بانک ها آگاهی داد.
متن نامه که خطاب به مدیران عامل بانکهای دولتی و غیردولتی و مؤسسات اعتباری غیربانکی آمده به این شرح است:
«حرمت ربا دادن یا گرفتن در شرع مقدس اسلام بعد از شرک به خداوند متعال بزرگ ترین معصیت و در حد جنگ با ذات مقدس احدیت شمرده شده است. در نظام مقدس جمهوری اسلامی کوچک ترین مصداق آن نیز غیرقابل قبول و مستوجب تعقیب و برخورد با آن می باشد.
اعمال نظارت های دقیق مدیران و مسئولان محترم نظام پولی کشور و پیشگیری و برخورد جدی با این پدیده شوم و مذموم امری ضروری و غیرقابل اجتناب است و پس ترتیبی اتخاذ فرمائید که بر اقدامات اعمالی بازدارنده تحقق این مساله در عملیات آن مجموعه و نیز بخش های وابسته از قبیل شرکت های سرمایه گذار، شرکت های واسپاری و صرافی ها نظارت های لازم اعمال و ضمن استقرار نظامات لازم پیشگیرانه در صورت مواجهه با هرگونه عملیات منجر به بروز ربا نسبت به معرفی متخلفان به مراجع ذیصلاح قضائی اقدام نمائید.
بدیهی است مسئولیت نهایی با مدیران محترم بوده و انتظار می رود نهایت تلاش خویش را در امتداد بازگشایی از کارکردهای زیرمجموعه تحت مدیریت خود اعمال فرمائید؛ هرگونه قصور در این ارتباط سبب اعمال پیگردهای قانونی خواهد بود.»منبع:

1400/05/23
21:49:04
5.0 / 5
206
تگهای خبر: بانك , پول , چك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما