افزایش ۷۵۰۰ مگاواتی مصرف برق نسبت به عاشورای ۹۹

افزایش ۷۵۰۰ مگاواتی مصرف برق نسبت به عاشورای ۹۹ مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران از افزایش 7500 مگاواتی مصرف برق کشور در عاشورای 1400 نسبت به سال قبل به رغم کاهش پیک بار نسبت به 3 ماه گذشته آگاهی داد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در گفت وگویی تلویزیونی با اعلان اینکه به رغم کاهش مصرف در پنج روز گذشته باتوجه به تعطیلی اغلب مشاغل، کسب وکارها و ادارات و سازمانها و همین طور روزهای تاسوعا و عاشورا که بطور معمول روزهای کم باری برای صنعت برق محسوب می شوند و مصرف برق کاهش قابل توجهی پیدا می کند، اظهار نمود: مصرف برق در روز عاشورا به ۴۹ هزار و ۶۰۸ مگاوات رسید و بااینکه این میزان از هفتم خرداد ماه به بعد که هیچ یک از پیک بارهای ما کمتر از ۵۰ هزار مگاوات نبود، کمتر است؛ اما ۷۵۰۰ مگاوات از عاشورای سال قبل بیشتر شده است.
وی ادامه داد: گرچه دما هم در این روز ۲ درجه گرمتر از زمان مشابه در سال قبل بود که افزایش مصرف معادل آن حدود ۲۴۰۰ مگاوات بوده بنظر می رسد ۵۰۰۰ مگاوات عددی است که رشد قابل توجهی نسبت به سال قبل را نشان میدهد.
بگفته مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران حدود ۲۰۰۰ مگاوات افزایش مصرف ناشی از مشترکان جدید صنعت برق داریم، اما ۳۰۰۰ مگاوات دیگر می تواند منشاء دیگری داشته باشد که باید کانون توجه ما به سمت رمزارزها باشد که در کشور بصورت بدون مجوز در کشور درحال فعالیت هستند.
رجبی مشهدی با اشاره به اینکه در ضمن ۶ روز گذشته باتوجه به کاهش بار شبکه توانستیم گشایشهایی را در تامین برق بخش صنعت داشته باشیم، اضهار کرد: خوشبختانه صنایع توانستند در این چند روز بدون وجود محدودیتی جدی فعالیت داشته باشند، بطوریکه در بخش صنعت سیمان محدودیتی وجود نداشته و به جز در ساعات اوج مصرف که آن هم متناسب با سالهای قبل بوده است، ۷۵ درصد نیاز برق این بخش تامین شده و در بخش فولاد نیز بیش از ۷۰ درصد برق مورد نیاز در ایام اخیر تامین شده و برای روزهای آتی اهتمام می نماییم شیفت شبانه صنعت فولاد بدون محدودیت باشد اما طی روز در حد توان و به اندازه ای که برای تولید اکسیژن در این بخش برق مورد نیاز است را تامین نماییم.
ایشان سپس اظهار داشت: از امروز تا انتهای هفته روند افزایش دما را داریم که لازم است مشترکان عمده همکاری لازم را با صنعت برق داشته باشند و ما هم اهتمام خواهیم کرد به تدریج متناسب با کاهش دما و به تبع آن کاهش مصرف برق؛ تمهیدات لازم را برای تامین بیشتر برق برای این بخش از صنعت کشور که همکاری خوبی با صنعت برق دارند را اتخاذ نماییم.
بگفته مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران برای روزهای پیش رو متناسب با شرایط عمدتاً در ساعات اوج مصرف محدودیتها جدی است و برطرف نشده و لازم است علاوه بر مشترکان عمده که همکاری خیلی خوبی با صنعت برق دارند، مشترکان خانگی و بخش عمومی نیز همکاری شایسته ای با صنعت برق داشته باشند و مصوبات هیات دولت که در آنها پیش بینی شده ادارات مصرف برق خودرا به ۵۰ درصد دوره مشابه سال قبل خود برسانند را حتما رعایت نمایند، خصوصاً در ساعات ۱۲ تا ۱۸ و ۲۰ تا ۲۳ که ساعات اوج مصرف روز و شب است همکاری ۱۰۰ درصدی با صنعت برق داشته باشند تا محدودیتی نداشته باشیم و یا اگر ناچار به اعمال محدودیت شدیم هم میزان آن کم باشد و هم به سرعت برطرف شود.
رجبی مشهدی همین طور اشاره کرد: از همکاران بخش توزیع خواسته ایم که نظارت و پایش از مصرف برق ادارات و دستگاهها بیشتر کنند تا بدون محدودیت این روزها را پیش ببریم.
سخنگوی صنعت برق در آخر با اشاره به اینکه پیش بینی ها حاکی از افزایش دما حداقل در دو هفته اول شهریور خواهد بود، ابراز امیدواری کرد با کاهش شدت دما هوا شرایط عادی تر شده و محدودیتها به تدریج برطرف شوند.1400/05/30
13:27:18
5.0 / 5
424
تگهای خبر: ارز , تولید , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما