مدیركل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت:

62 واحد تولید سیمان در سامانه بورس کالا ثبت نام کردند

62 واحد تولید سیمان در سامانه بورس کالا ثبت نام کردند به گزارش پول من مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به اینکه ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده اند، اظهار داشت: تولید سیمان در مردادماه سال جاری ۴.۵ میلیون تن بوده است.به گزارش پول من به نقل از وزارت صمت، سیف الله امیری در نشست آغاز اجرای برنامه های کوتاه مدت در رابطه با تنظیم بازار، صادرات، رفع موانع و پشتیبانی از تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با اشاره به اینکه تولید سیمان در مردادماه سال جاری ۴.۵ میلیون تن بوده است و از لحاظ تولید سیمان هیچ گونه مشکلی نداریم، عنوان کرد: ۱۰ گروه منطقه ای در حوزه سیمان تشکیل شده و جلسات مختلفی با مصرف کنندگان، تولید کنندگان و سامانه افق داشته ایم.
وی با بیان این که ۱۰ هزار و ۵۰۰ مصرف کننده سیمان برای خرید این محصول در بورس کالا ثبت نام کرده اند، یادآوری کرد: این رقم قبلاً ۵ هزار مصرف کننده بوده است و اگر کارگزاری های بورس کالا در این عرصه فعال تر عمل کنند این رقم هم بالاتر خواهد رفت.
ثبت نام ۶۲ واحد تولیدی سیمان در سامانه بورس کالا
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به اینکه ۶۲ واحد سیمانی در سامانه بورس کالا ثبت نام کرده اند، افزود: ۵۲ واحد سیمانی هم درحال عرضه در بورس هستند، اما ۹ واحد سیمانی هنوز در بورس کالا وارد نشده اند که تا هفته آینده تکلیف آنها هم مشخص خواهد شد.
قیمت ها در بازار سیمان پایین آمده است
امیری با بیان این که یک میلیون و ۶۰۰ هزار سهم در بورس کالا عرضه شده است، اظهار داشت: با عنایت به اعمال سیاستهای جدید، قیمت ها در بازار سیمان کاسته شده است و تعداد تأمین کنندگان در سامانه افق ۱۶۰ واحد است که واحدهای خرده فروشی هم باید به این سامانه وارد شوند.
مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت همینطور بیان نمود: معرفی فروشگاه های اینترنتی جهت خریدهای خرد سیمان سبب رقابت و کاهش قیمت خواهد شد.


منبع:

1400/06/14
21:39:13
5.0 / 5
206
تگهای خبر: اینترنت , بازار , بورس , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما