در شهریور امسال رخ داد؛

قیمت مسکن در آستانه متری ۳۲میلیون تومانی شدن

قیمت مسکن در آستانه متری ۳۲میلیون تومانی شدن پول من: متوسط قیمت مسکن در تهران طی شهریور امسال به متری 31 میلیون و 703 هزار تومان رسید.به گزارش پول من به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن تهران در شهریور امسال را اعلام نمود که برمبنای آن ۷ هزار و ۷۸۹ فقره معامله واحد مسکونی به ثبت رسیده که نسبت به ماه پیش از آن (مرداد ۱۴۰۰) رشد ۴۱.۶ درصدی داشت و نسبت به ماه مشابه سال قبل (شهریور ۱۳۹۹) کاهش ۰.۸ درصدی را نشان میدهد.
بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی طی شهریور امسال ۳۱ میلیون و ۷۰۳ هزار تومان اعلام شده که نسبت به مرداد امسال رشد ۲.۴ درصدی و نسبت به شهریور سال قبل افزایش ۳۰.۵ درصدی داشته است.
همچنین تحولات بازار مسکن در شهریور امسال نشان دهنده رشد ۴۲.۸ درصدی اجاره بها در تهران نسبت به شهریور سال قبل و ۴۵.۷ درصدی افزایش اجاره بها در کل کشور است.
در شهریور امسال گران ترین منطقه پایتخت به منطقه یک با متوسط متری ۶۸ میلیون و ۹۰۸ هزار تومان اختصاص و در رتبه دوم منطقه سه با متوسط قیمت هر متر مربع ۶۴ میلیون و ۹۷۱ هزار تومان قرار داشت.
ارزان ترین منطقه های تهران هم منطقه ۱۸ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۳۱ هزار تومان و منطقه ۲۰ با متوسط متری ۱۵ میلیون و ۷۸۳ هزار تومان بودند.
بیشترین تعداد معاملات به منطقه ۵ با هزار و ۱۰۹ فقره تعلق داشت و در رتبه بعدی منطقه ۱۰ با ۷۸۱ فقره ایستاد.
کمترین تعداد معاملات هم در منطقه ۱۹ و بعد از آن منطقه ۲۰ با به ترتیب ۵۲ و ۹۷ فقره معامله صورت گرفت.

1400/07/10
10:01:40
5.0 / 5
196
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما