درخواست واردكنندگان نهاده های دامی از بانك مركزی؛

رویه های بانکی برای پرداخت هزینه های دموراژ با ارزنیمایی مهیا شود

رویه های بانکی برای پرداخت هزینه های دموراژ با ارزنیمایی مهیا شود پول من: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام وطیور ایران از بانک مرکزی خواست تا نسبت به تبیین رویه بانکی لازم جهت ایجاد امکان پرداخت هزینه دموراژ حتی بصورت ارز به نرخ نیمایی برقرار شود.


به گزارش پول من به نقل از اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران، این اتحادیه از بانک مرکزی خواسته رویه بانکی لازم جهت ایجاد امکان پرداخت هزینه دموراژ حتی بصورت ارز به نرخ نیمایی برقرار شود. در نامه این اتحادیه به معاونت ارزی بانک مرکزی آمده است؛
همانطور که استحضار دارید، هزینه دموراژ همچون هزینه های متعارف در تجارت خارجی بوده که خصوصاً در سالهای اخیر باتوجه به شرایط ویژه کشور سهم رو به افزایشی را در هزینه های واردات به خود مختص کرده است. با توجه به این که در رویه های بانکی جاری، ردیفی برای تامین هزینه های دموراژ پیش بینی نشده است، این امر مشکلات زیادی جهت پرداخت این ارقام خصوصاً در زمینه حسابرسی مالیاتی در پی داشته است. پس ضمن ارسال نامه شماره ۷۲۵۸/۲۳۵/ ص مورخ ۱۷/‏۰۷/‏۱۴۰۰‬ سازمان امور مالیاتی کشور، خواهشمند است نسبت به تبیین رویه بانکی لازم جهت ایجاد امکان پرداخت هزینه دموراژ حتی بصورت ارز به نرخ نیمایی را فراهم فرمائید.


منبع:

1400/07/19
10:24:55
5.0 / 5
117
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما