رمزارز ملی پایلوت بانک مرکزی آماده شد

رمزارز ملی پایلوت بانک مرکزی آماده شد مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک اظهار داشت: حدود 2 سال بر روی پلت فرم و زیرساخت رمزپول بانک مرکزی کار مستمر انجام دادیم و هم اکنون نمونه پایلوت آن آماده شده است.به گزارش پول من به نقل از خدمات انفورماتیک، سید ابوطالب نجفی با اشاره به این که کشور چین در حدود ۸ سال بررسی و تحقیق درباب رمزپول را در دستور کار قرار داد، اضافه کرد: مساله پروژه رمزپول فقط تبدیل ریال به فرم دیجیتال نیست بلکه باید ابعاد اقتصادی، اجتماعی، حقوقی و ریسک ها را نیز درنظر بگیریم که این مساله نیازمند مطالعات سنگین است.
نجفی با اعلان اینکه ۵۵ کشور روی مدل مفهومی (Proof of concept) و پایلوت رمزپول بانک مرکزی کار می کنند و این مساله هنوز آنچنان که باید توسعه نیافته است، اشاره کرد: در بانک مرکزی هم سندی در این خصوص تدوین شده و ما پلت فرم آنرا ایجاد کرده ایم که بنظر می رسد این پروژه سال آینده به بلوغ می رسد.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک اشاره کرد: علاوه بر این شرکت و بانک مرکزی، بانکها نیز باید دراین زمینه فعال شوند؛ چونکه آنها لایه دوم این پروسه محسوب می شوند.
وی افزود: انتشار رمزپول توسط بانک مرکزی انجام می شود اما بانک مرکزی با جامعه و مشتریان بانکی طرف نیست و بانکها بعنوان لایه میانی باید آغاز به مشارکت کرده و با ایجاد کیف پول، به مشتریان سرویس دهند.
نجفی با اشاره به این که در ماه های پایانی سال با فشار تراکنش های صنعت بانکی مواجه هستیم و باید آنرا مدیریت نماییم، اضافه کرد: در دو ماه پایانی سال حدود ۳۵ درصد به تعداد تراکنش ها افزوده می شود و باید سرویس ها را از نظر امنیت، پایداری و عملیات، مدیریت نماییم. بر این اساس اجرای پایلوت رمزپول به سال آینده موکول خواهد شد.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک همین طور درباب لزوم نوآوری در صنعت بانکی کشور و نقش این شرکت در پشتیبانی از حرکت های نوآورانه گفت: بانکها باید به نوآوری در صنعت بانکی توجه ویژه ای داشته باشند و آمار و ارقام نیز نشان میدهد که بازیگران بزرگی وارد حوزه مالی و بانکی شده اند و بطور قطع این بازیگران سهم زیادی از این بازار را در اختیار خواهند گرفت.
وی با تاکید بر این که فضای بانکی با مفاهیمی همچون بانکداری باز روبه رو است، اضافه کرد: این مساله سبب شده تا بانکها مجبور شوند که ارائه خدمات خودرا در اختیار شرکت های نوپا قرار دهند و شرکت های نوپا هم با ترکیب این سرویس ها، خدمات جدیدی به جامعه ارائه می دهند؛ در نهایت شاهد یک بازی برد- برد خواهیم بود.

1400/10/24
12:11:25
5.0 / 5
299
تگهای خبر: آمار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما