مدیرعامل بانك مسكن:

نرخ سود وام نهضت ملی مسکن 18 درصد محاسبه می گردد

نرخ سود وام نهضت ملی مسکن 18 درصد محاسبه می گردد به گزارش پول من مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: نرخ سود تسهیلات نهضت ملی مسکن مطابق قانون ۱۸ درصد است ولی برای اقشار خاص، مابه التفاوت آن با نرخ سود یارانه ای از محل صندوق ملی مسکن پرداخت می شود.به گزارش پول من به نقل از مهر، محمود شایان در برنامه زنده تلویزیونی درباره واریز آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن اظهار داشت: تابحال ۴۵۶ هزار نفر از متقاضیان در بانک مسکن افتتاح حساب داشته اند که از این محل ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان نزد این بانک واریز شده است.
وی سهم مردم از واریز آورده ها را ۹ هزار میلیارد تومان و سهم بانک را ۷ هزار میلیارد تومان و مجموعاً ۱۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان عنوان نمود و اضافه کرد: در قانون بودجه سالجاری ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای نهضت ملی مسکن در نظر گرفته شده که بانک مرکزی سهم ۲۷ بانک و مؤسسه اعتباری را تعیین و ابلاغ کرده است.
مدیرعامل بانک مسکن اظهار داشت: این بانک مقرر است به ۲۲۷ هزار واحد تسهیلات بدهد که برای امضای قرارداد به دفتر اسناد رسمی معرفی شده اند.
شایان آورده های متقاضیان نهضت ملی مسکن را بسته به نوع قرارداد آنها از ۱۰ تا ۴۰ میلیون تومان عنوان و خاطرنشان کرد: برای برخی واحدها هم که پیشرفت خوبی داشته اند تا ۱۶۰ میلیون تومان واریزی هم داشته ایم.
وی نهضت ملی مسکن را متفاوت با مسکن مهر و متقاضی محور دانست و عنوان کرد: در این طرح متقاضی می داند در کدام پروژه و کدام واحد مقرر است ساکن شود. ازاین رو بر مبنای میزان پیشرفت پروژه، واریزی خواهد داشت.
شایان در مورد نرخ سود تسهیلات مسکن تاکید کرد: در قانون بودجه سالجاری نرخ سود نهضت ملی مسکن ۱۸ درصد است اما به اقشار خاص از محل صندوق ملی مسکن مابه التفاوت این نرخ سود با سود یارانه ای پرداخت خواهد شد.


منبع:

1401/03/23
09:41:57
5.0 / 5
221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما