درپی اعتراض ایرلاین ها به نرخ اعلامی وزیر

قیمت پروازهای اربعین تغییر می کند؟

قیمت پروازهای اربعین تغییر می کند؟ به گزارش پول من، درپی انتقاد ایرلاین ها به تعیین ناگهانی قیمت بلیت پروازهای اربعین از جانب وزیر راه و شهرسازی، باید دید آیا نرخ روی همان شش میلیون تومان اعلامی باقی می ماند یا در هفته های آتی و با نزدیک تر شدن به روز اربعین شاهد تغییر آن خواهیم بود.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، هفته گذشته رستم قاسمی -وزیر راه و شهرسازی- در جلسه ستاد اربعین با اعلان اینکه درحال آماده سازی شرایط مرزها برای زائرانی که با خودرو های شخصی خود سفر می کنند هستیم، اظهار نمود: در زمینه حمل و نقل ریلی حدود ۳۰۰ هزار نفر، در بخش هوایی حدود ۶۰ هزار نفر و در بخش جاده ای نیز بیشترین حجم یعنی حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر جابه جا خواهند شد.

وی با تاکید بر این که حتی اگر شخصا در فرودگاه مستقر شوم اجازه تغییر نرخها را نخواهم داد تا ‌پریشانی های سال قبل در فروش بلیت تکرار نشود، اضافه کرد: فعلا نرخ مصوب برای پروازهای عتبات عالیات ۶ میلیون تومان است. برای قیمت گذاری نرخ بلیت اتوبوس نیز جلسات با اصناف ادامه دارد و نتیجه آن به زودی اعلام می شود اما اجازه نمی دهیم در هیچ حوزه ای شامل حمل و نقل زمینی، هوایی و ریلی قیمت بلیت طی ایام اربعین سال جاری افزایش یابد.

این اظهارات واکنش ایرلاین ها را در پی داشت، مقصود اسعدی سامانی –دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی- در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: تصمیمی که بابت تعیین قیمت بلیت هواپیما گرفته شد بدون توجه به سوابق آن در سالهای قبل بود؛ چونکه سابق بر این بر طبق توافقی که با سازمان هواپیمایی کشوری داشتیم نرخ را تعیین می کردیم و امسال هم این آمادگی در ایرلاین ها وجود داشت اما وزیر راه و شهرسازی بدون هماهنگی ما و مشورت با فعالان این صنعت نرخ شش میلیون تومانی را بابت پروازهای اربعین اعلام نمود.

وی با اشاره به تعیین نرخ پنج میلیون تومانی بلیت پروازهای اربعین در سالهای قبل اشاره کرد: در آن زمان قرار بود برای هر مسافر یک میلیون تومان تخفیف در هزینه های فرودگاهی در نظر گرفته شود؛ همین طور هزینه فرودگاه نجف را نیز سازمان هواپیمایی در سال قبل تقبل کرد که جبران کند اما در طول یکسال گذشته هیچ اقدامی در حوزه عمل به این وعده ها صورت نگرفته است.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اضافه کرد: حداقل در روزهای اربعین باید ۳۰۰ پرواز صورت گیرد که برای حدود ۱۸۰ پرواز باید هزینه رویالیتی به فرودگاه نجف پرداخت گردد که اینها هزینه های اضافی است که بر دوش ایرلاین ها تحمیل می شود. در حقیقت باید اظهار داشت که شرکت های هواپیمایی در پروازهای اربعین به دنبال سود نیستند و همه می خواهند حداکثر توان را به کار گیرند تا زوار راحت ترین پرواز را تجربه کنند اما پیش از اعلام نرخ پروازهای اربعین باید با ایرلاین ها هماهنگی های لازم صورت می گرفت.

در چنین شرایطی که نرخ بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین - البته بصورت ضمنی - از طرف وزیر راه و شهرسازی تعیین شده و از طرف دیگر این تصمیم، انتقاد و مخالفت نه چندان سفت و سخت شرکت های هواپیمایی را در بر داشت. باید دید سرنوشت این تصمیم به کجا می رسد و آیا ایرلاین ها باتوجه به بدهی های سال قبل خود، می توانند وزیر را برای تغییر این قیمت قانع کنند یا آنکه نرخ پروازهای اربعین روی همان شش میلیون تومان اعلامی باقی خواهد ماند؟
1401/05/22
10:04:12
5.0 / 5
172
تگهای خبر: پرداخت , صنعت , فروش , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما