پیش بینی وضع بازار مسکن در نیمه دوم سال

پیش بینی وضع بازار مسکن در نیمه دوم سال به گزارش پول من، خوزستان دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور اظهار داشت: تورم و افزایش قیمت در بازار مسکن برای نیم فصل دوم سال همچنان ادامه خواهد داشت.فرشید پورحاجت در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضع بازار مسکن کشور و همین طور پیش بینی آینده بازار مسکن در ۶ ماهه دوم سال اظهار داشت: با وجود همه صحبت های انجام شده درباب تولید مسکن، پشتیبانی از بخش خصوصی و بهبود فضای کسب وکار برای فعالیت بخش خصوصی در زمینه مسکن در یک سال قبل تا حالا باید اظهار داشت که هیچ افق روشنی پیش روی بازار مسکن کشور نیست.

وی اضافه کرد: آنچه در بازار مسکن شاهد می باشیم برخلاف صحبت های انجام شده از طرف دولت می باشد و شرایط تولید مسکن در کشور بسیار پرمخاطره، پر ریسک و دشوار است و متاسفانه هیچ نظارت و کنترلی نیز از طرف دستگاه های متولی صورت نمی گیرد و با وجود این مساله خود دستگاه های متولی نیز به مشکلات دامن می زنند.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور با اشاره به پیش بینی ها برای وضع بازار مسکن در ۶ ماهه دوم سال اظهار داشت: تورم و افزایش قیمت در بازار مسکن برای نیم فصل دوم سال همچنان ادامه خواهد داشت. باید پذیرفت که بازار مسکن قسمتی از اقتصاد است و تا آن زمان که اقتصاد کشور در تلاطم باشد، نباید انتظار داشت که بازار مسکن وضعیت مناسبی داشته باشد.

پورحاجت عنوان کرد: باید به بحث تولید مسکن در کشور توجه جدی شود که متاسفانه در یک ساله اخیر با وجود همه صحبت های انجام شده از طرف دولت و تاکید رییس جمهور بر این مساله، کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به این که آمار پروانه های ساختمانی در کشور کاهش شایان توجهی داشته است، افزود: شرایطی که حالا در بازار مسکن مشاهده می شود، عدم رغبت انبوه سازان واقعی کشور به تولید مسکن به سبب مشکلات این حوزه است.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور در آخر با اشاره به ناکارآمدی دستگاه های اجرائی مسئول در زمینه ساخت مسکن در کشور اشاره کرد: با توجه شرایط موجود باید اظهار داشت که نه فقط در ۶ ماه آتی بلکه در یک سال آینده وضع بازار مسکن خوب نخواهد شد و همچنان با تورم قیمت مواجه خواهیم بود.

منبع:

1401/07/11
10:04:39
5.0 / 5
278
تگهای خبر: آمار , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما