استقرار سربازان نروژ در تاسیسات نفت و گاز

استقرار سربازان نروژ در تاسیسات نفت و گاز پول من: ارتش نروژ در پی حادثه نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم، سربازان را برای مساعدت با صیانت از تاسیسات نفت و گاز مهم این کشور، اعزام کرد.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، در پی انفجاری که ۲۶ سپتامبر در خطوط لوله گازی نورد استریم ۱ و ۲ روسیه روی داد، میزان زیادی گاز در دریای بالتیک نزدیک سواحل دانمارک و سوئد، نشت کرد. زلزله شناسان انفجارهایی را در این محدوده ثبت کردند و پلیس در چندین کشور اروپایی، تحقیقاتی را شروع کرد.

نروژ که بزرگترین صادرکننده گاز اروپا و صادرکننده مهم نفت می باشد، هفته گذشته، نیروی دریایی و نیروی هوایی را برای گشت زنی اطراف میادین نفتی فراساحلی بکار گرفت و اعلام نمود برای این منظور، از انگلیس، آلمان و فرانسه هم کمک می گیرد.

به درخواست پلیس نروژ، گارد داخلی نروژ که نیروی بسیج سریع است، روز دوشنبه نیروهایش را در تاسیسات محل فرآوری و صادرات نفت و گاز بکار گرفت.

بر اساس گزارش رویترز، بااینکه دولت نروژ اعلام نموده که از تهدید خاصی مقابل زیرساخت نفت و گاز اطلاع ندارد، همچنان بنا بر احتیاط، امنیت را تقویت کرده و بدنبال آرام کردن نگرانیهای کارکنان است.

در این حال، روزنامه نیویورک تایمز به نقل از آژانس انرژی دانمارک، گزارش کرد نشت گاز از خطوط لوله نورد استریم ۱ و نورد استریم ۲ که هفته گذشته شناسایی شده بود، سرانجام متوقف شده است. شرکت "نورد استریم ای جی" که مسئول اداره این خطوط لوله است، به آژانس انرژی دانمارک اعلام نمود بنظر می رسد فشار ثابت در هر دو خط لوله نورد استریم ۱ به وجود آمده که به مفهوم عدم جریان داشتن گاز در آنهاست. چندین رسانه خبری گزارش کرده بودند که این شرکت اعلام نموده است فشار آبی که به خطوط لوله لطمه دیده، وارد شده، نشت گاز را متوقف کرده است.

این دو شاه لوله بزرگ که برای ارسال گاز از روسیه به آلمان تولید شده بودند، هفته گذشته بعد از انفجارهایی که در دریای بالتیک صورت گرفت، در سه محل مختلف، لطمه دیدند.

اگرچه علت رسمی این حادثه شناسایی نشده است اما سران سیاسی در اروپا و آمریکا، اعلام نموده اند این حادثه، یک اقدام خرابکارانه بوده است و بیشتر گمانه زنی ها به دست داشتن روسیه در این حادثه متمرکز شده است. شرکت دولتی گازپروم روسیه، مالک این خطوط لوله است. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این ادعاها را احمقانه خواند و احتمال دست داشتن آمریکا در این حادثه را بیان کرد.

منبع:

1401/07/11
21:56:37
5.0 / 5
164
تگهای خبر: تولید , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما