معاون سازمان شهرك های صنعتی ایران اعلام كرد:

ارائه خدمات در شهرک های صنعتی الکترونیکی می شود

ارائه خدمات در شهرک های صنعتی الکترونیکی می شود به گزارش پول من، فارس معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اظهار داشت: برمبنای هدف گذاری انجام شده، امسال افزون بر 30فرآیند اصلی در شهرک های صنعتی کشور الکترونیکی می شود.


رضا غلامی اوریمی در نشست منطقه ای معاونان برنامه ریزی شرکت شهرک های صنعتی استانهای آذربایجان شرقی، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و قزوین، یزد، گلستان، کردستان، لرستان و تهران که به میزبانی شرکت شهرک های صنعتی فارس در شیراز برگزار شد، با اعلان اینکه الکترونیکی کردن فرآیندها در حال انجام می باشد، اضافه کرد: ایجاد شفافیت در کارها و کاهش مراجعه حضوری متقاضیان از با اهمیت ترین اهداف الکترونیکی کردن فرآیندها است که با جدیدیت در حال انجام می باشد.
به نقل از شرکت شهرک های صنعتی فارس، او با اعلان اینکه یکی از با اهمیت ترین امور در شهرک های صنعتی را واگذاری زمین به متقاضیان است، اظهار داشت: زمینه های موجود برای واگذاری الکترونیکی زمین مهیا شده و از شروع امسال در تمام شهرک های صنعتی سراسر کشور اجرا می شود.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: در این فرایند، همه امور مربوط به واگذاری زمین، بصورت کاملاً الکترونیکی و مرحله به مرحله انجام می گیرد و شرکت شهرک های صنعتی هیچ نوع دخل و تصرفی در نحوه واگذاری قطعات به سرمایه گذاران ندارد و تمام مراحل توسط خود متقاضیان به انجام می رسد.
او افزود: در گام بعدی، همه فرآیندهای اجرائی در رابطه با قراردادهای زمین، همچون نقل و انتقال، تجمیع، تفکیک و … الکترونیکی و از حالت وابستگی به کاغذ و حضور فیزیکی متقاضیان خارج خواهد شد.
غلامی اوریمی افزود: با برگزاری نشست های منطقه ای و با تبادل نظر با همکاران بدنبال شناسایی و رفع مشکلات هستیم
وی در ادامه از بروزرسانی همه اطلاعات شرکتها در سامانه اطلاعات شهرک های صنعتی آگاهی داد و اظهار داشت: این اطلاعات بعد از تجمیع در بستر وب، در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان مورد استفاده قرار می گیرد.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تکیه بر اهتمام شرکت شهرک های صنعتی استانها بر رفع مغایرت های موجود در اطلاعات طرف های قرارداد سامانه مذکور عنوان کرد: با این اقدام، تمام اطلاعات حقوقی و مالی قراردادها شفاف و در اختیار طرف های قرارداد قرار می گیرد و خیلی از مسائل و مشکلات بین مرتفع می شود.
غلامی با اعلان اینکه از شروع آبان امسال سامانه این سازمان به درگاه ملی خدمات هوشمند دولت متصل شده است، افزود: با پیگیری های انجام شده، وب سرویس دستگاه های اجرائی، همچون سازمان های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف و بنیاد شهید و امور ایثارگران به درگاه خدمات الکترونیکی این سازمان متصل و سایر دستگاهها همچون ثبت احوال، ثبت شرکت ها، نیرو، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در حال پیگیری است.
او همین طور با اشاره به اینکه این مجموعه اقدامات به این منظور در حال انجام و پیگیری است که پروسه گرفتن استعلام ها کوتاه شود و نیازی به ورود مستقیم اطلاعات توسط متقاضی نباشد، اظهار داشت: انتقال کدهای آیسیک جوازهای تأسیس برای انطباق با کاربری زمین ها نیز در حال انجام است تا این پروسه نیز بصورت شفاف در اختیار صنعتگران قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس نیز بر اهمیت الکترونیکی کردن فرآیندها اصرار کرد و اظهار داشت: با اجرای برنامه الکترونیکی کردن خدمات در شرکت شهرک های صنعتی شاهد تسریع و دقت در رسیدگی به امور متقاضیان، کاهش بروکراسی، کاهش مراجعه مردم و سهولت در ارائه خدمات خواهیم بود.
سید مصطفی هاشمی اضافه کرد: برمبنای برنامه زمان بندی و مطابق دستورالعمل های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران بصورت مرحله ای، از فروردین ماه ۱۴۰۱ خدمات شرکت شهرک های صنعتی فارس در بخش های واگذاری زمین، خدمات فنی و صنایع کوچک الکترونیکی می شوند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اعلان اینکه زیرساخت های ارائه خدمات الکترونیک در بستر درگاه خدمات الکترونیک سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران فراهم گشته است، اظهار داشت: هم اکنون مراحل اجرائی الکترونیکی شدن شماری خدمات در حال انجام است.
هاشمی اشاره کرد: ا ستفاده از فناوری اطلاعات بمنظور خدمت رسانی مستقیم و ۲۴ ساعته دولت به مردم است وخدمات با سرعت و اطمینان بیشتری به مردم ارائه می شود.1401/08/10
10:26:09
5.0 / 5
276
تگهای خبر: تجارت , چك , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما