مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟

مسافران چقدر عوارض خروج از کشور پرداخت کردند؟ به گزارش پول من، برپایه عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی در شش ماه نخست سالجاری، بیشتر از ۱۰۸۵ میلیارد تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، عوارض خروج از کشور یکی از منابع درآمدی برای دولت می باشد که میزان آن هر سال در لایحه بودجه تعیین می شود. با این وجود برخلاف سالهای گذشته در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، میزان عوارض خروج از کشور برای هر نفر مشخص نشد بلکه به صورت کلی در قسمت درآمدهای دولت در قسمت مالیات بر کالاها و خدمات عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور ۱۵۰۰ میلیارد تومان پیشبینی شده بود.
در این بین، افزایش عوارض خروج از کشور واکنش هایی را در زمان عرضه لایحه برانگیخت و از آنجائیکه در لایحه بودجه رقم دقیقی برای عوارض خروج از کشور تعیین نشده بود و برخی اعداد متفاوتی را برای عوارض خروج از کشور اعلام کردند؛ در آن زمان رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت این گونه نیست و پیشنهاداتی در دولت در رابطه با عوارض خروج از کشور مطرح است که همچون آن تعیین درصدی از قیمت بلیت است، ولی هنوز هم این پیشنهاد بررسی و تایید نشده است.
در این خصوص بررسی آمارهای عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی در شش ماهه نخست سالجاری ۱۰۸۵ میلیارد و ۵۸۹ میلیون تومان عوارض خروج از کشور دریافت شده است. این درحالی است که طبق عملکرد درآمدهای مالیاتی کل کشور طی سال ۱۴۰۰، میزان عوارض خروج از کشوری که دریافت شد ۱۲۰۴ میلیارد تومان بود.
منبع:

1401/08/13
14:57:57
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آمار , پرداخت , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما