از سوی مركز پژوهش های مجلس بررسی شد

رویکردهای جهانی سیاست گذاری در زمینه تامین مسکن با تأکید بر گروههای کم درآمد

رویکردهای جهانی سیاست گذاری در زمینه تامین مسکن با تأکید بر گروههای کم درآمد پول من: دفتر مطالعات زیربنایی مرکز پژوهش‏های مجلس گزارش پژوهشی تحت عنوان رویکرد های جهانی سیاست گذاری در زمینه تامین مسکن با تکیه بر گروههای کم درآمد منتشر نمود.


به گزارش پول من به نقل از مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، این گزارش عنوان می کند که سیاستگذاران در همه سطوح جهانی، ملی، منطقه ای، شهری، انجمن های محلی با ابزارهای متعدد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال پاسخگویی به مبحث مسکن (که یک مساله چندبعدی در خیلی از کشورها تلقی می شود)، هستند.
گزارش حاضر ضمن اشاره به این نکته که بخش مسکن از بخش های پیشرو در هر اقتصادی می باشد تصریح می کند که توجه به بخش مسکن علاوه بر تأثیرات ژرف اجتماعی- فرهنگی، به لحاظ اقتصادی هم حائز اهمیت بوده، همچون موتور رشد و توسعه عمل می کند. این بخش با ایجاد رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در قسمت ساختمان و بخش های وابسته، از راه تاثیر بر مخارج مصرفی و سرمایه گذاری تغییرات در تولید ناخالص داخلی و نوسانات اقتصادی را بشدت تحت تاثیر قرار می دهد. ازاین رو کشورها در شرایط بحران اقتصادی و جدی شدن معضل بیکاری از این بخش بعنوان موتور رشد و مولد اشتغال کمک می گیرند.
در این گزارش ضمن بررسی رویکردها، به پنج سیاست اصلی تأمین مسکن شامل: سیاست ساخت مسکن، سیاست تأمین مالی مسکن، سیاست زمین و خدمات، سیاست های منتج از راهبرد توانمند سازی در برخورد با مساله مسکن و سیاست مسکن مقرون به صرفه یا در استطاعت پرداخته می شود.
قابل ذکر است که خیلی از ابعاد تأمین مسکن در استطاعت در سطح جهانی مشابه بوده و تعمیم پذیری بالایی دارد و میتوان از انتخاب راهکارهای مقطعی مبتنی بر تلاش و خطا اجتناب کرد.
متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.1401/10/28
15:00:03
5.0 / 5
87
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما