وزیر اقتصاد اعلام كرد:

بانك ها مكلف به پرداخت وام ازدواج می باشند

بانك ها مكلف به پرداخت وام ازدواج می باشند به گزارش پول من وزیر امور اقتصادی و دارایی از افزایش سقف وام ازدواج اطلاع داد و اظهار داشت: بانكها مكلف به پرداخت وام ازدواج هستند و شرایط و مقررات تخصیص وام تغییر نمی نماید.


به گزارش پول من به نقل از صدا و سیما، مسعود كرباسیان بعد از بازدید رئیس جمهور از وزارت امور اقتصادی و دارایی با اشاره به تخصیص وام ۱۰۰ میلیون ریالی وام ازدواج برای ۵۵۰ هزار نفر با استفاده از بانكهای دولتی در چند ماه اخیر اظهار داشت: بنا به دستور امروز رئیس جمهور این مبلغ به سقف ۱۵۰ میلیون ریال افزایش پیدا كرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان كرد: شرایط و مقررات تخصیص وام تغییر نمی كند ولی با مصوبه امروز كه به منزله ابلاغ اجرایی است بانكها مكلف به پرداخت وام به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال هستند. كرباسیان در عین حال از موافقت رئیس جمهور به پرداخت سود به ۴۹ میلیون دارنده سهام عدالت از امروز اطلاع داد و اظهار داشت: این سود سال ۹۵، مربوط به شركتهای تحت پوشش سهام عدالت است كه افراد تحت پوشش كمیته امداد و سازمان بهزیستی یك میلیون و پانصد هزار ریال به ازاء هر سهم و برای بقیه ۵۰۰ هزار ریال برای هر سهم خواهد بود.
وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره چگونگی پرداخت سود سهام عدالت هم تصریح كرد: مبالغ با استفاده از سامانه ای كه سازمان خصوصی سازی طراحی نموده به حساب دارندگان سهام عدالت پرداخت می گردد.
وی همینطور اظهار داشت: دارندگان سهام عدالت و آن دسته از سهام را كه هزینه خریدش را دولت متعهد شد برای دریافت سهم مبلغی پرداخت نكردند و در ۱۰ سال از محل سود سهام، پول سهام آنها دریافت شده است كه برای هر سهم ۵۳۰ هزار تومان است.
این عضو كابینه دوازدهم با اشاره به لایحه تقدیمی به مجلس ابراز امیدواری كرد در آینده با انتقال مدیریت سهام به مردم، آنها بتوانند از سود سهام هم بهره ببرند.
كرباسیان حذف فقر مطلق را جزو سیاستهای اساسی و برنامه های دولت دوازدهم علام كرد و اظهار داشت: به این منظور پیش بینی هایی در لایحه تقدیمی بودجه به مجلس صورت گرفته است كه امیدوارم با تعامل مجلس به اهداف مدنظر آن در طول دوره دولت دوازدهم دست پیدا نماییم.
وزارت اقتصاد اولین میزبان رئیس دولت دوازدهم برای اطلاع دقیق عالیترین مقام اجرایی كشور از فعالیتهای این دستگاه به حساب می آید.
در نشست امروز مدیران بانكها و بیمه های دولتی، سازمانها و معاونتها و روسای كل مالیاتی و استانها حضور داشتند، در زمینه های مختلفی همچون ۳۳ طرح اجرایی اولویت دار، بازار بورس، بیمه، سرمایه گذاری خارجی، خطوط اعتباری، خصوصی سازی و مناطق آزاد گزارش كار عرضه شد.
همچنین درباره عملكرد خزانه داری الكترونیك، حقوق شهروندی و چگونه عرضه اطلاعات در سامانه به مردم، گمرك الكترونیك، شفافیت، افزایش درآمد و پشتیبانی از تولید و افزایش تعرفه های گمرك الكترونیك، بازار بورس و افزایش شاخص های آن در كنار سیستم بانكی از پیشرفت كار گزارش داده شد.
 

1396/10/18
17:14:40
5.0 / 5
4672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما