افزایش تولید فولادی ها

افزایش تولید فولادی ها به گزارش پول من، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، تولید فولاد میانی بیشترین میزان افزایش تولید در فروردین ماه سالجاری را نسبت به مدت مشابه سال قبل به خود اختصاص داده است؛ در مجموع تولید انواع اقلام فولادی (جز مقاطع تخت فولادی) افزایشی تولید را تجربه کرده اند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، طبق آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، تولید فولاد میانی کشور در فروردین ماه سالجاری، علاوه براینکه در رتبه دوم بیشترین حجم تولید (پس از آهن اسفنجی) قرار دارد، بیشترین رشد تولید را نسبت به میزان تولید در مدت مشابه سال قبل داشته و از تولید دو میلیون و ۸۹۱ هزار تن به سه میلیون و ۶۳ هزار تن رسیده که نشان از افزایش شش درصدی دارد.
فروردین ماه سالجاری، تولید کل محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد یک درصدی و تولید آهن اسفنجی رشد پنج درصدی داشته است.
آهن اسفنجی هم که در فروردین ماهه سالجاری، سه میلیون و ۴۰۷ هزار تن ساخته شده نسبت به سه میلیون و ۲۴۲ هزار تن تولیدی سال گذشته، رشد پنج درصدی تولید را نشان داده است.
در فروردین ماهه سالجاری، ۹۹۷ هزار تن محصولات طویل فولادی ساخته شده که نسبت به ۹۶۲ هزار تن تولید در فروردین ماه ۱۴۰۱ حدود چهار درصد بیشتر است.
در نهایت، پایین ترین میزان رشد تولید را در این مقایسه آماری محصولات فولادی داشته است؛ در فروردین ماه سالجاری، تولید محصولات فولادی نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد یک درصدی داشته و به یک میلیون و ۸۴۸ هزار تن رسیده است. در فروردین ماه سال قبل در مجموع یک میلیون و ۸۳۰ هزارتن محصول فولادی در کشور ساخته شده بود.
در مقابل تولید مقاطع تخت فولادی در فروردین ماه سال جاری دو درصد کاهش را نسبت به تولید آن در فروردین ماه ۱۴۰۱ تجربه کرده و به میزان ۸۵۱ هزار تن ساخته شده است؛ این در شرایطی است که در اولین ماه از سال قبل ۹۶۲ هزار تن مقاطع تخت فولادی در کشور ساخته شده بود.
منبع:

1402/02/26
14:28:00
5.0 / 5
251
تگهای خبر: آمار , تولید , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما