سرانه مصرف مرغ به ۲۶کیلو در سال رسید

سرانه مصرف مرغ به ۲۶کیلو در سال رسید به گزارش پول من، مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اظهار داشت:  سرانه مصرف مرغ تا قبل از  مردمی سازی یارانه ها، حدود 32 کیلوگرم به ازای هر نفر بود که در سال پس از آن، این مقدار حدود 12 درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا 26 کیلوگرم شد.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، محمدعلی کمالی در یک گفت و گوی رادیویی اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم برمبنای منابع داخلی ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی داشته باشیم و تقاضای کشور را کاملا پاسخ دهیم. وی افزود: پیش بینی می نماییم امسال نسبت به سال قبل مرغ بیشتری مصرف شود.

مشاور عالی اتحادیه مرغداران گوشتی کشور اضافه کرد: سرانه مصرف ما تا پیش از مردمی سازی یارانه ها، حدود ۳۲ کیلوگرم به ازای هر نفر بود. در سال پس از آن مردمی سازی یارانه ها، این مقدار حدود ۱۲ درصد به لحاظ وزنی مصرف یا تولید گوشت کاهش پیدا کرد و مصرف سرانه هم حدودا ۲۶ کیلوگرم شد.

کمالی اشاره کرد: امسال پیش بینی می نماییم که باردیگر افزایش مصرف داشته باشیم. برهمین اساس سعی شده که ماهانه حداقل ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه را تا شهریور ماه به دست تولیدکنندگان مرغ گوشتی برسانیم تا بتوانیم نیاز داخلی کشور را کاملا پوشش بدهیم.

این فعال بخش خصوصی اظهار داشت: البته بر طبق آنچه که شرکت پشتیبانی و وزارت جهاد کشاورزی خواستند، باید حداقل ۱۳۰ میلیون جوجه ریزی را داشته باشیم که ۱۰ میلیون قطعه آنرا شرکت پشتیبانی برای تکمیل ذخایر استراتژیکش استفاده نماید.
1402/03/15
19:14:12
5.0 / 5
285
تگهای خبر: تولید , یارانه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما