مذاكرات طراحی پلت فرم تولید خودرو با همكاری هند نهایی شد

مذاكرات طراحی پلت فرم تولید خودرو با همكاری هند نهایی شد پول من مذاكرات طراحی پلت فرم تولید خودرو با همكاری هند نهایی شد


عظیمی تصریح كرد كه شركت عظیم خودرو با یكی از شركت های صاحب نام هندی، تفاهم نامه ای منعقد كرده تا با ایران قرارداد طراحی یك خودروی ملی آغاز شود یا یك تولید بازار مشترك عرضه نماید كه در این صورت، هزینه ها مشترك خواهد بود. رئیس هیات مدیره عظیم خودرو اضافه كرد: خودروسازان هندی در صدد هستند خودروهایی با كیفیت و مقاوم تولید كنند و با عنایت به این مورد شراكت ما و هندی ها به تولید خودروهای با كیفیت منجر خواهد شد. او همینطور افزود: ما به دنبال این هستیم كه با طراحی داخلی بتوانیم خودروهایی با قیمت 45 تا 60 میلیون تومان تولید كرده و به تولید بالاتر از 50 هزار دستگاه در سال برسیم. وی در خصوص این كه طراحی این خودرو چقدر زمان خواهد برد اظهار داشت: پیش بینی می نماییم بین یك سال و نیم تا سه سال تولید این خودرو به طول خواهد انجامید. این در شرایطی است كه اگر طراحی ازسوی عظیم خودروخریداری شود دوسال ساخت قالب ها همزمان خواهد برد و ازاین رو بین سه تا پنج سال زمان نیاز خواهیم داشت تا این خودرو را به بازار عرضه كنیم؛ به هرحال تصور من بر این است كه اواخر سال جاری كار را آغاز نماییم.
در پاسخ به این سوال كه آیا خودروی تولیدی با برند ایران عرضه خواهد شد یا برند مشتركی را طراحی خواهد شد تصریح كرد: این امر بستگی به موفقیت ما دارد؛ اگر بتوانیم هزینه را به صورت كامل به طرف مقابل پرداخت نماییم، خودرو را با برند ایرانی تولید خواهیم كرد؛ ولی اگر هزینه آنقدر زیاد باشد كه توان پرداخت نداشته باشیم مجبور به تولید مشترك خواهیم بود.
او تصریح كرد هر شركت خودروسازی كه قصد تجاری سازی محصول را دارد، باید حداقل 50 هزار دستگاه از آن خودرو را تولید و بخشی از آن را هم صادر كند؛ این در شرایطی است كه در نگاه عامه مردم تصور می گردد حتی اگر برای هر خودرو فقط 1000 خریدار وجود داشته باشد، باید خودروساز آن خودرو را تولید نماید. باید همیشه توجه داشت كه هزینه های سنگین تولید خودرو اجازه چنین كاری را نمی دهد ضمن این كه انتظار سود دهی از تولید هر خودرو در سه سال اول تولید درست نیست.
عظیمی ادامه داد: خودروسازان دنیا هر 5 سال یك بار، خودروهای جدید به بازار عرضه می كنند؛ چراكه دو تا سه سال اول، تنها هزینه های طراحی خودرو را تامین می كنند. ازاین رو برای تولید ده هزار خودروی ساخت داخلی پلت فرم اختصاصی تولید نمی كنند. 2121

1396/10/20
18:59:47
5.0 / 5
4981
تگهای خبر: بازار , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما