نقشه راهبردی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت بیمه تدوین می شود

نقشه راهبردی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت بیمه تدوین می شود پول من: پول من: اولین نشست راهبردی و تخصصی فعالان حوزه اینشورتک در صنعت بیمه به همت معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی برای نخستین بار در صنعت بیمه و با حضور رییس کل و اعضای هیات عامل بیمه مرکزی اجرا شد.به گزارش پول من به نقل از مهر، اولین نشست راهبردی و تخصصی فعالان حوزه اینشورتک در صنعت بیمه به همت معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی برای نخستین بار در صنعت بیمه و با حضور رییس کل و اعضای هیأت عامل بیمه مرکزی، رییس و عضو هیأت عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، رییس مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری، تعدادی از مدیران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالان حوزه فناوری در بیمه مرکزی اجرا شد.
استادهاشمی رییس کل بیمه مرکزی با بیان این خبر اظهار داشت: بیمه مرکزی توسعه فناوری و نوآوری در صنعت بیمه را در دستور کار خود قرار داده و تمام قد برای اجرائی کردن این مهم در تلاش است.
وی در ادامه از برگزاری یک نشست مشترک میان مدیران عامل شرکت های بیمه و معاونت علمی و صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری آگاهی داد و اظهار داشت: صنعت بیمه راه نوینی را آغاز نموده که امیدوار هستم با راه اندازی سندباکس بیمه ای و تدوین بخشنامه اینشورتک گامی مؤثر در پیشبرد اهداف توسعه فناوری و نوآوری در صنعت بیمه برداریم.
رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه بر الزام پیوست فناوری اطلاعات برای بخشنامه های جدید بیمه ای اصرار کرد و اظهار داشت: بیمه مرکزی درباب تدوین و اصلاح بخشنامه ها رویکرد جدیدی اتخاذ نموده و در صدد است با اشتراک گذاری پیش نویس بخشنامه ها در پرتال بیمه مرکزی از نظرات فعالان این حوزه نیز بهره مند شود.
وی با اشاره به برگزاری ۱۲ پویش فناورانه"سه شنبه های نوآورانه در سال قبل اظهار داشت: این پویش اقدام خوبی بود که فضای مناسبی در اختیار علاقه مندان به این حوزه قرار داد و با فعال سازی مجدد مرکز فناوری و نوآوری از طرف معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی، این اقدامات حمایتی از سر گرفته می شود.
رئیس شورای عالی بیمه همین طور با اشاره به دیتاسنتر بیمه مرکزی اظهار داشت: علاوه بر حفظ امنیت داده های موجود در صنعت بیمه، بوسیله این دیتاسنتر امکان به اشتراک گذاری و تبادل داده نیز فراهم گشته است و باید بتوانیم از داده سایر نهادها همچون نیروی انتظامی و وزارت بهداشت نیز استفاده نمائیم.
استادهاشمی بر عزم و اراده جدی بیمه مرکزی در بکارگیری نوآوری و فناوری در کل پروسه بیمه ای اصرار کرد و اظهار داشت: در این خصوص با اصلاح بخشنامه سرمایه گذاری، طرح های تشویقی برای سرمایه گذاری شرکت های بیمه در این زمینه دیده شده است.
علی بنیادی نایینی معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی به عنوان متولی این جلسه اظهار داشت: این ایونت برای نخستین بار و در امتداد رویکرد فناورانه و عزم جدی بیمه مرکزی برای تدوین بخشنامه اینشورتک ها، با حضور فعالان این حوزه اجرا شد.
وی اضافه کرد: معاونت طرح و توسعه، با برگزاری پویش فناورانه سه شنبه های نوآورانه، فضایی برای عرضه و تقاضا میان اکوسیستم نوآوری و صنعت بیمه را فراهم نمود که نتایج خوبی را نیز به همراه داشت.
بنیادی از حرکت به سمت خود تنظیم گری و رگولاتوری آگاهی داد و اظهار داشت: شرکت های بیمه نیز باید با تقویت زیرساخت های فناوری خود در راه خودکنترلی قرار گیرند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بر تدوین بخشنامه اینشورتک برای حضور مؤثرتر شرکت های فناور در صنعت بیمه آگاهی داد و اظهار داشت: صنعت بیمه دارای ظرفیتهای مغفول شده ای در پوشش ریسک های نوظهور، اقلیمی و آب و هوایی و.... است که باید به آنها پرداخته شود.
شایان ذکر است، حدود ۱۲ نفر از فعالان حوزه نوآوری متشکل از استارتاپ های حوزه فروش، ارزیابی ریسک و برآورد خسارت، برخی از مدیران معاونت علمی و فناوری، تعدادی از مدیران عامل شرکت های بیمه، نمایندگان شرکتهای کُر بیمه ای، نمایندگان انجمن اینشورتک در طول ۳.۵ ساعت با بیان نظرات و دیدگاه های خود درباب آخرین ظرفیت ها و توانمندیهای موجود، تدوین نقشه راه صنعت بیمه در عرصه فناوری و نوآوری، بررسی بخشنامه اینشورتک و ظرفیتهای نهادهای در رابطه با فناوری و نوآوری به بحث و تبادل نظر پرداختند.


منبع:

1402/08/23
13:44:17
5.0 / 5
309
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما