مدیرعامل بانك سپه مطرح كرد؛

اختصاص بیشتر از 249 هزار میلیاردریال تسهیلات به طرح جهش تولید مسکن

اختصاص بیشتر از 249 هزار میلیاردریال تسهیلات به طرح جهش تولید مسکن به گزارش پول من، مدیرعامل بانک سپه مهم ترین اقدامات و برنامه های 29 ماه اخیر این بانک را در راه تحول اقتصادی کشور شرح داد.به گزارش پول من به نقل از روابط عمومی بانک سپه، آیت اله ابراهیمی مدیرعامل بانک سپه با اشاره به اقدامات و کارهای این بانک در مشارکت پروژه های کلان ملی و عرصه پروژه های عمرانی، پشتیبانی از تولید محصولات راهبردی، نهضت ملی مسکن، پیاده سازی بانکداری متمرکز، تدوین طرح تحول راهبردی، پرداخت تسهیلات، مسئولیت های اجتماعی و توسعه و ترویج بانکداری قرض الحسنه اظهار داشت: بانک سپه به عنوان اولین و بزرگ ترین بانک ایرانی همسو با سیاست های کلان اقتصادی دولت، حمایت و پشتیبانی از تولید ملی و کمک به رشد و توسعه اقتصاد بومی را در اولویت برنامه های خود قرار داده و طرح های تسهیلاتی متنوعی را در قالب بانکداری بدون ربا اجرا و پیاده سازی کرده است.
ابراهیمی در تشریح عملکرد بانک سپه در حوزه پشتیبانی از پروژه های کلان ملی و طرح های عمرانی و تولید داخلی عنوان کرد: این بانک با مشارکت در طرح ها و پروژه های بزرگ ملی در عرصه های نفت، گاز، پتروشیمی، برق، فولاد و سیمان، قدمهای بزرگی در امتداد توسعه اقتصادی و صنعتی کشور برداشته است.
حمایت بانک سپه از پروژه کلان ملی انتقال آب خلیج فارس به فلات مرکزی وی ادامه داد: بانک سپه عاملیت توزیع منابع مالی پروژه «مهار و تنظیم آب های مرزی و شبکه های اصلی و فرعی آبکشی و زهکشی» در ۱۳ استان را با همکاری وزارت نیرو، جهاد کشاورزی و … برعهده داشته است. همین طور این بانک در پروژه شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس بوسیله تفاهمنامه مشترک، اعطای تسهیلات و شرکت های زیرمجموعه بانک، حضور فعال داشته که تامین آب آشامیدنی قسمتی از ساکنان استانهای هرمزگان، کرمان و یزد و آب مورد نیاز واحدهای صنعتی و معدنی بزرگ مستقر در این استانها و کاهش مهاجرت روستاییان به شهرها از مهم ترین نتایج این اقدام بانک سپه است که مورد تقدیر رییس جمهور نیز قرار گرفت.
مشارکت در راه اندازی نیروگاه خورشیدی
مدیرعامل بانک سپه بیان کرد: اختصاص ۱۲ هزار میلیاردریال برای پشتیبانی از راه اندازی و ایجاد نیروگاه های خورشیدی در امتداد توسعه مناطق کم برخوردار کشور و تامین برق به عنوان یکی از زیرساخت های اساسی توسعه کشور نیز از دیگر اقدامات این بانک در عرصه مشارکت در طرح های عمرانی محسوب می شود.
تأمین مالی ۲ میلیارد دلاری پتروپالایشگاه آناهیتا
وی تامین مالی پتروپالایشگاه آناهیتا به مبلغ دو میلیارد دلار از محل منابع مالی صندوق توسعه ملی در قالب تفاهمنامه با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) را از دیگر اقدامات بانک سپه در پشتیبانی از طرح های ملی بیان کرد.
افتتاح خطوط تولید جدید در کارخانه کویرتایر
مدیرعامل بانک سپه با اعلان اینکه کارخانه کویرتایر در استان خراسان جنوبی هم راستا با سیاست های بانک سپه برای اختصاص منابع به مناطق کمتر برخوردار از سال ۱۳۷۷ و با حمایت مالی و پشتیبانی بانک سپه شروع به کار کرده است، اشاره کرد: در سال قبل خطوط تولید ۱۴ هزار تنی تولید تایر سواری و ۵۰ هزار تنی تولید تایر فوق سنگین ماشین های صنعتی و باری در مراسمی با حضور آیت الله رئیسی رییس جمهور ایران افتتاح و به بهره برداری رسید.
مشارکت در طرح ملی هوشمندسازی یارانه آرد و نان (نانینو)
ابراهیمی افزود: باتوجه به توانمندی های موجود و اعتماد دولت به بانک سپه، عاملیت طرح ملی خرید تضمینی گندم و مدیریت فروش آرد یارانه ای کشور و طراحی سامانه یکپارچه اختصاص و توزیع آرد یارانه ای به نانوایان کل کشور به این بانک محول شد و پیاده سازی سامانه مدیریت فروش آرد یارانه ای با هدف ارتقا و بهبود فضای کسب وکار طراحی و تولید شده که می توان از آن به عنوان یکی از اولین تجارب بانک سپه در اجرای نمونه ای از گستره خدمات بانکداری شرکتی نام برد که با بیان وزارت اقتصاد سبب صرفه جویی ۲۷ هزار میلیارد تومانی در صنعت آرد و نان کشور شده است.
وی اضافه کرد: حمایت و مشارکت در توسعه و راه اندازی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، شرکت مهندسی و توسعه سروک آذر، شرکت حفاری داناکیش، شرکت پتروشیمی صبای کنگان، شرکت کود شیمیایی اوره لردگان، شرکت ابنیه و ساختمان پدیده شاندیز، مولد نیروگاهی هریس، شرکت عمران آبشار سپادانا، فولاد تجارت طرق، نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان برق امید، بزرگراه اصفهان شیراز، سهل گستران درمان، سیمان تیس چابهار، مجتمع ذوب فولاد آذرخش کویر، آرتا دارو آداک، پویاسازه دورانتاش و شرکت تعاونی مسکن فجرآفرین قزوین نیز همچون اقدامات بانک سپه در عرصه های مختلف است.
تأمین مالی ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در نهضت ملی مسکن
مدیرعامل بانک سپه درباب حمایت این بانک از طرح ملی مسکن، بیان کرد: بانک سپه و وزارت راه و شهرسازی بمنظور ارائه تسهیلات بانکی برای تسریع در اجرائی شدن طرح نهضت ملی مسکن تفاهمنامه تامین مالی برای ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در طرح نهضت ملی مسکن را امضا کردند.
ابراهیمی اضافه کرد: بر طبق این تفاهمنامه، متقاضیان واجد شرایط در طرح نهضت ملی مسکن از طرف وزارت راه و شهرسازی معرفی می گردند و میزان این تسهیلات در تهران معادل ۴۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بالای ۱ میلیون نفر جمعیت معادل ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استانها ۳۵۰ میلیون تومان و در سایر شهرهای کشور ۳۰۰ میلیون تومان و در روستاها ۲۵۰ میلیون تومان است.
وی افزود: این بانک مبلغ ۲۴۹ هزار و ۳۳۲ میلیاردریال تسهیلات حمایتی در قالب طرح جهش تولید مسکن شامل ودیعه مسکن شهری، مسکن نخبگان، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی و حوادث قهری به ۱۴۵ هزار و ۸۶۱ واحد مسکونی مختص کرده است.
پیاده سازی بانکداری متمرکز و تدوین طرح تحول راهبردی
مدیرعامل بانک سپه در ادامه با اشاره به پیشینه درخشان این بانک در استفاده از تکنولوژی های جدید، اشاره کرد: بعد از اجرای موفق طرح ملی ادغام پنج بانک و مؤسسه اعتباری وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه که با اهتمام تمام ارکان بانک و همراهی و همکاری نهادهای سازمانی ذیربط به بهترین شکل و بدون هیچگونه خللی در ارائه خدمات به مشتریان این بانکها صورت گرفت، نیاز و ضرورت «استقرار و توسعه سامانه بانکداری متمرکز» برای یکپارچه سازی ارائه خدمات و تسهیلات به مشتریان بیش از پیش احساس می شد؛ بدین سبب بزرگ ترین تحول زیرساختی نرم افزاری و سخت افزاری بانک سپه و بزرگ ترین مهاجرت سیستمی در نظام بانکی کشور یعنی ایجاد و بهره برداری از سامانه جدید بانکداری متمرکز (Core Banking)و انتقال میلیونها حساب در دستورکار قرار گرفت.
ابراهیمی افزود: پروژه ای که باتوجه به ابعاد و حجم عمده تغییرات در فرآیندهای عملیاتی بانک، فراتر از استقرار یک سامانه نرم افزاری بوده و آغازگر تحولی عظیم در کسب وکار اولین بانک کشور است.
با اجرای این طرح یک سیستم متمرکز در تمام واحدهای بانک استقرار یافت و امکان ارائه خدمت یکسان به تمام مشتریان در تمام شعب بانک سپه برقرار شد.
وی تشریح کرد: برنامه تحول راهبردی بانک سپه در افق ۱۴۰۴ با نگاه به تبدیل شدن این بانک اصیل به یک سازمان استراتژی محور، هوشمند، نوآور و متمایز در خلق ارزش برای مشتریان نیز تدوین و سند تحول راهبردی بانک در سوم خردادماه سال ۱۴۰۱ با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی رونمایی گردید.
پرداخت بیش از ۲۰۱ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سال گذشته
مدیرعامل بانک سپه تشریح کرد: همین طور این بانک در سال قبل ۲۰۱ هزار و ۶۳۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در قالب یک میلیون و ۹۶۷ هزار و ۲۶۲ فقره تسهیلات در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، مسکن و ساختمان، تسهیلات تکلیفی همچون قرض الحسنه ازدواج، فرزندآوری، خوداشتغالی، کمک ودیعه مسکن مستأجرین و بخش تجاری پرداخت کرده است.
ابراهیمی اضافه کرد: بر اساس گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی در تابستان سال ۱۴۰۱، بانک سپه با کسب سهم ۳۳.۷ درصد از پرداخت تسهیلات بدون ضامن در کشور، رتبه نخست نظام بانکی را کسب نمود، به طوریکه بیشترین تسهیلات بدون ضامن توسط بانک سپه با ۵ هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان برای ۱۹۵ هزار و ۹۷۷ فقره تسهیلات پرداخت شده است.
پرداخت بیش از ۲۰۵ هزار میلیاردریال تسهیلات در ۹ ماه نخست سال ۱۴۰۲ مدیرعامل بانک سپه با تشریح عملکرد این بانک در عرصه پرداخت تسهیلات بیان کرد: در امتداد اجرای تکالیف ابلاغی بانک مرکزی، بانک سپه به ۴۷ هزار و ۲۱۵ پرونده، میزان ۹۷ هزار و ۸۷۸ میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه ازدواج و به ۳۹ هزار و ۲۴ پرونده، مبلغ ۲۴ هزار و ۶۵۵ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری با کارمزد ۴ درصد طی ۹ ماه نخست سال جاری پرداخت کرده است.
این مقام مسئول در عرصه بانکی کشور افزود: بانک سپه در همایش یاوران اشتغال و خودکفایی به سبب ارائه تسهیلات اشتغالزایی این بانک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) از طرف وزیر امور اقتصادی و دارایی مورد تقدیر قرار گرفت.
ساخت بیش از ۱۰۰ مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار کشور
ابراهیمی در بخش دیگری از این گفتگو اظهار داشت: این بانک بمنظور نقش آفرینی در عرصه ایفای مسئولیت های اجتماعی، نسبت به ساخت بیش از ۱۰۰ مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار کشور، مراکز آموزشی و بهداشتی و تامین تجهیزات آبرسانی در این مناطق و همین طور آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد اقدام نموده است.
وی افزود: کمک به زلزله زدگان و سیل زدگان و لطمه دیدگان ناشی از بلایای طبیعی و ارائه امکانات بهداشتی و درمانی به نیازمندان، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به سربازان، پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن به نیازمندان و مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره)، زنان سرپرست خانوار و سالمندان و افتتاح مدارس در مناطق کمتر برخوردار کشور همچون دیگر اقدامات این بانک در عرصه مسئولیت های اجتماعی است. دریافت نشان عالی و لوح سفیر و مروج مسئولیت های اجتماعی، نشان از حضور پررنگ بانک سپه در این حوزه دارد.
بانکداری دیجیتال
ابراهیمی در تشریح اقدامات این بانک در عرصه توسعه و ترویج بانکداری دیجیتال اشاره کرد: بانک سپه برای نقش آفرینی در حوزه خدمت به مردم و نوآوری در بانکداری دیجیتال قدمهای بزرگی برداشته و بخش فناوری اطلاعات بانک ماموریت مهمی برعهده دارد که باید متناسب با نیازهای مشتریان به سمت هوشمند سازی کسب وکارها حرکت نماید. تبدیل شدن این بانک به بزرگ ترین بانک دیجیتال کشور یکی از مهم ترین اهداف راهبردی در سند چشم انداز بانک است.
راه اندازی سامانه امید بانک و بانکداری غیرحضوری
مدیرعامل بانک سپه راه اندازی سامانه امیدبانک و بانکداری غیرحضوری را یکی از برجسته ترین دستاوردهای بانک سپه در حوزه بانکداری دیجیتال عنوان نمود.
وی اشاره کرد: سامانه هوشمند مدیریت اتباع بانک سپه (سهما) به عنوان محصول برتر فناورانه سال در جشنواره فینتکس، تندیس محصول برتر را دریافت کرد.
ابراهیمی در تشریح سامانه «سهما» بانک سپه اظهار داشت: این سامانه بمنظور تمرکز در سیاستگذاری، هدایت، راهبری، برنامه ریزی، مدیریت هوشمند و یکپارچه و ارائه خدمت رسانی به اتباع و مهاجرین خارجی در کشور و شناخت دقیق از چالش ها و مشکلات و مسائل آنها در عرصه های مختلف در سراسر کشور، توسط شرکت امیدبوم وابسته به بانک سپه افتتاح شد.
توسعه و ترویج بانکداری قرض الحسنه
مدیرعامل بانک سپه اهتمام به اجرا و پیاده سازی بانکداری قرض الحسنه را از مهم ترین اولویت های بانک سپه عنوان نمود و افزود: برگزاری چهل و سومین مرحله قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز با شعار «در مدار مهربانی، از مردم برای مردم» با میلیاردها ریال جوایز نقدی بمنظور ترویج و تشویق عموم هم میهنان گرامی به مشارکت در سنت پسندیده قرض الحسنه در امسال، نمونه ای از اقدامات عملی در این زمینه بوده است.
وی افزود: با ترویج و تبلیغ این سنت پسندیده و جلب اعتماد هموطنان عزیز، شاهد رشد ۳۷ درصدی در منابع قرض الحسنه بانک سپه بودیم که این منابع تماماً به حوزه های اشتغالزایی، ازدواج، فرزندآوری و مسائل در رابطه با معیشت مردم اختصاص یافت.
پرداخت ۳ میلیاردریال وام قرض الحسنه
ابراهیمی با اشاره به ارائه وام قرض الحسنه ۳۰۰ میلیون تومانی در این بانک توضیح داد: با طراحی محصول «نگین امید» امکانی برقرار شد تا عموم هموطنان با شروع به کار حساب سپرده قرض الحسنه غیرحضوری (دیجیتال) در سامانه امید بانک بدون مراجعه به شعب، بر طبق میانگین موجودی حساب خود در بازه زمانی دلخواه (۱ الی ۱۸ ماهه) مطابق نیاز (تا ۳ برابر میانگین حساب) تا سقف ۳ میلیاردریال مشمول دریافت وام قرض الحسنه با نرخ کارمزد ۲ درصد شوند.
مدیرعامل بانک سپه یادآوری کرد: بانک سپه با تمام امکانات و ظرفیتهای خود با بهره بردن از سرمایه انسانی متعهد، کوشا و توانمند، از هیچ تلاشی برای مساعدت با عمران، آبادانی و توسعه اقتصادی و صنعتی کشور دریغ نخواهد کرد و همیشه در راه خدمت به کشور و هم میهنان عزیزمان گام برمی دارد.


منبع:

1402/11/18
08:19:20
5.0 / 5
204
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما