رئیس كل بیمه مركزی اعلام كرد:

بازنگری در قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی

بازنگری در قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی پول من: شورای عالی بیمه در پشتیبانی از تولیدات داخلی، آیین نامه قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی را بازنگری كرد.


به گزارش پول من به نقل از بیمه مركزی، عبدالناصر همتی اظهار داشت: در جلسه دیشب، شورای عالی بیمه با عنایت به سال پشتیبانی از كالای داخلی و نقش اثرگذار صنعت بیمه در این حوزه در جلسه ای آیین نامه قرارداد گروهی بیمه اعتبار داخلی را مورد باز نگری قرار داد.
وی اضافه كرد: شورای عالی بیمه با هدف تشویق مردم به خرید كالای ایرانی، شرایط ویژه ای را برای بیمه اعتبار فروش اقساطی كالاهای ایرانی را تصویب كرد. طبق این مصوبه، پوشش بیمه ای در اختیار تولیدكنندگان و عرضه كنندگان محصولات ایرانی قرار خواهد گرفت و فهرست كالاهای ایرانی از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت به بیمه مركزی اعلام خواهد شد.
همچنین مقرر شد برای فروش اقساطی كالاهای مذكور، اعتبار سنجی خریداران رأسا توسط شركت های بیمه و یا با استفاده از موسسات اعتبار سنجی مورد تایید بیمه مركزی صورت گیرد. همینطور به منظور ترغیب تولیدكنندگان و عرضه كنندگان داخلی برای خرید این بیمه نامه، سهم آنها از عدم پرداخت اقساط خریداران از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد كاهش پیدا كرد. همتی، همینطور از تصویب كاهش ۳۰درصدی حق بیمه مربوط به بیمه نامه شخص ثالث تراكتور و كمباین اطلاع داد.

1397/03/01
19:18:14
5.0 / 5
4905
تگهای خبر: بیمه , تولید , فروش , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما