مهر خبر می دهد؛

سردرگمی بانك ها در پرداخت ارز مسافری، سناریوی احتمالی دولت

سردرگمی بانك ها در پرداخت ارز مسافری، سناریوی احتمالی دولت پول من: باآنكه برخی بانك ها دستور توقف پرداخت ارز مسافری را از اخر تیر ماه صادر كرده بودند اما بانك مركزی در نامه ای، خواهان از سر گیری عرضه ارز مسافرتی به متقاضیان تا تصمیم گیری نهایی شد.به گزارش پول من به نقل از مهر، بانك مركزی در ایام پایانی هفته گذشته بانك ها برپایه شنیده های خود در خصوص تصمیم احتمالی بانك مركزی برای توقف پرداخت ارز مسافری، با ارسال نامه هایی به شعب خود خواهان تعلیق عرضه ارز مسافری به متقاضیان شدند.
اما بلافاصله با واكنش های بازار نسبت به این خبر، بانك مركزی با تماس و نامه نگاری با بانك ها خواهان آن شده كه بانكها تا زمان ابلاغ دستورالعمل مربوطه كه در ستاد اقتصادی دولت مقرر است نهایی شود، پرداخت ارز مسافری را از سر بگیرند. بر این اساس بانك های مختلف هم در اطلاعیه هایی روند تخصیص ارز به مسافران را مطابق روال گذشته اعلام نمودند.
در همین ارتباط، یك مقام مسئول در نظام بانكی از تدوین پیش نویس دستورالعمل اعطای ارز مسافری در دولت اطلاع داد و در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود: دولت تدابیری برای اختصاص ارز مسافری در دو نرخ بازار ثانویه و نرخ دولتی تدارك دیده است كه امكان دارد بر مبنای آن، سقف ارز مسافری با نرخ دولتی، از هزار یوروی فعلی تقلیل یابد و به جای آن، تا یك سقف بالاتری، امكان تامین ارز مسافری از بازار ثانویه بوجود بیاید.
وی اضافه كرد: این مكانیزم در حال چانه زنی در دولت می باشد و بزودی ضوابط ارز مسافری تغییر خواهد نمود.
وی اضافه كرد: تا زمانی تصمیم گیری نهایی در مورد دستورالعمل مذكور، تمام بانك ها مكلف هستند مطابق دستورالعمل های گذشته بانك مركزی در تامین ارز مسافری اقدام نمایند و نباید هیچ گونه خللی در این مورد تولید شود.

1397/04/30
19:03:13
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما