رئیس انجمن مالی اسلامی اعلام كرد:

بررسی نقش نهادهای مالی اسلامی در حفظ ارزش پول ملی

بررسی نقش نهادهای مالی اسلامی در حفظ ارزش پول ملی پول من: رئیس انجمن مالی اسلامی از بررسی نقش نهادهای مالی اسلامی در حفظ ارزش پول ملی و كنترل تورم ارزی آگاهی داد.


به گزارش پول من به نقل از انجمن مالی اسلامی، علی صالح آبادی در نشست خبری پگاه امروز خود از برگزاری چهارمین همایش مالی اسلامی با محوریت توسعه نهادهای مالی اسلامی و نقش آنها در ثبات اقتصادی، یازدهم آذرماه آگاهی داد و اظهار داشت: این نشست به زیر محورهای نقش نهادهای مالی اسلامی در ثبات اقتصادی، نقش نهادهای مالی اسلامی در حفظ ارزش پول ملی و كنترل تورم ارزی، بلا شناسی نهادهای مالی اسلامی و بررسی نقش آنها در فین تك ها و حوزه های دانش بنیان تحت دو پنل تخصصی پرداخته خواهد شد.
وی اعلام نمود: ۴۵ مقاله در فرصت تعیین شده برای ارسال مقالات به دبیرخانه انجمن مالی اسلامی رسیده است كه از این میان ۱۷ مقاله مورد تایید هیات داوران همایش قرار گرفت؛ بناست همچون سالهای گذشته این مقالات را در دو فصلنامه تحقیقات مالی اسلامی و كتاب مجموعه مقالات چهارمین همایش مالی اسلامی به چاپ رسیده و در پایگاه isc و سیویلیكا ثبت خواهند شد.
رئیس انجمن مالی اسلامی در ادامه میهمانان این همایش را معرفی نمود و اظهار داشت: رئیس كل بیمه مركزی جمهوری اسلامی، قائم مقام بانك مركزی، آیت الله تسخیری، عضو كمیته فقهی سازمان بورس و رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی از میهمانان و سخنرانان این همایش خواهند بود؛ پروفسور دیوید عبداله، از مدیران ارشد دانشگاه incil مالزی بصورت اسكایپ، مقاله ای را عرضه خواهد كرد.
صالح آبادی محور دو پنل تخصصی این همایش را تشریح نمود و اظهار داشت: پنل اول با حضور دكتر حیدری، رئیس موسسه عالی آموزش بانكداری، دكتر فهیمی، مدیرعامل شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اجرا شده و سپس وقفه ای كوتاه پس از پذیرایی پنل دوم به منظور نمایش مقالات منتخب همایش، با مدیریت دكتر راهنمای رودپشتی، عضو هیات مدیره انجمن مالی اسلامی، دكتر موسویان، رئیس گروه مالی اسلامی دانشگاه امام صادق، دكتر پیره، دبیر كمیته فقهی سازمان بورس، دكتر وهاب قلیچ عضو هیات علمی پژوهشكده پولی و بانكی بانك مركزی وآقای هامونی مدیرعامل فرابورس برگزار می گردد.
وی به تشریح دستاوردهای انجمن مالی اسلامی از سال ۹۴ تا كنون پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه برای سومین سال متوالی این انجمن از طرف وزارت علوم، رتبه A را بین انجمن های علمی تازه تاسیس با ۱۱۰۲ امتیاز كسب كرد؛ از دیگر اقدامات قابل توجه انجمن مالی اسلامی پیگیری تبدیل پایگاه این انجمن به عنوان پایگاه جامع مالی اسلامی و تبدیل آن به مرجع معتبری برای اساتید، پژوهشگران و علاقه مندان است، خوشبختانه با راه اندازی پایگاه جامع مالی اسلامی در سایت انجمن به آدرس iaif.ir این هدف مهم عملی شد.
به گفته رییس انجمن مالی اسلامی بیشتر از ۳۰۰ كتاب و مقاله و نشریات داخلی و بی المللی با امكان دانلود در اختیار علاقه مندان حوزه مالی اسلامی است و ضمن معرفی پژوهشگران برتر این حوزه، موضوعات پیشنهادی برای پایان نامه های ارشد و دكتری به تفكیك بورس، بانك و بیمه در اختیار بازگشت كنندگان به سایت قرار دارد. وی از برگزاری كلاس های DBA از سال گذشته، با ۱۷ دانشجو آگاهی داد و اظهار داشت: از پارسال دوره های MBA و DBA افتتاح شد كه دانشجویان دوره DBA بازار سرمایه ترم دوم خودرا می گذراند، لازم به ذكر است این افراد می بایست حداقل سه سال سابقه تجربه كاری مرتبط در بازار سرمایه داشته باشند.
صالح آبادی اضافه كرد: این دوره ها با همكاری انجمن مالی اسلامی، دانشگاه امام صادق، سازمان بورس و اوراق بهادار، مركز مالی ایران و باز موسسه رد مانی مالزی برگزار می شود؛ همین طور به منظور تشویق پژوهشگران حوزه مالی اسلامی در برنامه همایش چهارم مالی اسلامی مراسم تقدیر و اعطای جایزه گنجانده شده است؛ در این راستا سومین جایزه مالی اسلامی به یك شخص حقیقی و حقوقی و جایزه كتاب برتر و جایزه پژوهشهای برتر باز از حوزه های مالی اسلامی اعطا میگردد.
وی تصریح كرد: امسال با كمك فرابورس، برای پژوهش و جستجوی آیات در رابطه با بورس، فراخوان داده شد و از برگزیدگان این بخش از طرف سازمان فرابورس تقدیر به عمل خواهد آمد.

1397/09/06
19:03:56
5.0 / 5
5029
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما