با داد و ستد ۴۹۳ میلیون سهم رقم خورد؛

صعود ۱۱ پله ای آیفكس در انتها معاملات امروز فرابورس

صعود ۱۱ پله ای آیفكس در انتها معاملات امروز فرابورس پول من: معاملات سهام در دو بازار اول و دوم فرابورس ایران یكشنبه با دادوستد۴۹۳میلیون سهم به ارزش ۱۴۲۰میلیارد ریال پیگیری شدكه این میزان به ترتیب ۷۳و۴۶درصد از حجم و ارزش كل معاملات را تشكیل می داد.به گزارش پول من به نقل از فرابورس ایران، در انتها معاملات سهام در دو بازار اصلی سهام فرابورس نماد «ذوب» با حجم معاملات ۱۸۲ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۳۱۱ میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را به خود اختصاص داد.
از سوی دیگر شاخص كل فرابورس امروز با افزایش ۱۱ واحدی روبه رو شد و در انتها معاملات در پله ۱۸۸۳ واحدی ایستاد. معاملات مثبت در نمادهای «ذوب»، «دماوند» و «مارون» بیشترین تاثیر را بر رشد امروز این نماگر بر جای گذاشتند. به علاوه، نماد «مادیرا» امروز بیشترین افزایش قیمت و نماد «كتوكا» بیشترین كاهش قیمت را تجربه كردند و نمادهای «ذوب»، «سمگا» و «مادیرا» عنوان پربازدیدترین نمادها را به خود اختصاص دادند.
در ادامه، بازار پایه هم شاهد دست به دست شدن ۱۶۵ میلیون سهم به ارزش ۶۰۴ میلیارد ریال بود.
از طرف دیگر، در بازار ابزارهای نوین مالی امروز ۱۲ میلیون ورقه به ارزش یك هزار و ۵۵ میلیارد ریال معامله شد كه نماد «سخاب۷» با ارزش معاملاتی بیشتر از ۱۲۷ ملیارد ریال بیشترین ارزش را در معاملات امروز این بازار از آن خود كرد.
همچنین حجم معاملات در مجموع بازارها در روزی كه گذشت بیشتر از ۶۷۱ میلیون ورقه بود كه ارزش آن به بیشتر از ۳ هزار و ۷۹ میلیارد ریال رسید.
از جمله رویدادهای آتی فرابورس می توان به توقف نماد معاملاتی «اخزا۷۰۲» به علت پرداخت مبالغ اسمی این اوراق، در انتها معاملات فردا دوشنبه ۱۷ دی ماه اشاره نمود.
به علاوه، معاملات اوراق مشاركت شهرداری مشهد در نمادهای «مشهد۹۷۱۱»، «مشهد۹۷۲۱» و «مشهد۹۷۳۱» به علت فرارسیدن سررسید آن در تاریخ ۲۱ دی ماه در انتها معاملات روز چهارشنبه این هفته متوقف خواهد شد.

1397/10/17
13:44:03
5.0 / 5
4500
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , پرداخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما