مقام مسئول در وزارت تعاون:

یك سوم واحدهای مسكن مهر، تعاونی سازند، پیگیر وام ۴۰ میلیونی هستیم

یك سوم واحدهای مسكن مهر، تعاونی سازند، پیگیر وام ۴۰ میلیونی هستیم به گزارش پول من مدیركل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، از تعامل این وزارت با بانك عامل بخش مسكن، برای اجرایی شدن مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر، به ۴۰ میلیون تومان اطلاع داد.به گزارش پول من به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محسن رستمی مال خلیفه، درباره آخرین وضعیت تعیین تكلیف پروژه های مسكن مهر ساخته شده توسط تعاونی ها اظهار داشت: از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسكن مهر در كشور، ۸۴۲ هزار و ۸۱۹ واحد در چارچوب تعاونی ها ساخته شده است كه یك سوم از كل پروژه های مسكن مهر را شامل می شود.
وی با اشاره به اینكه تابحال ۷۳۱ هزار واحد مسكن مهر ساخته شده در چارچوب تعاونی ها، به متقاضیان واگذار شده است، افزود: حدود ۱۱۳ هزار واحد نیز، هنوز به متقاضیان واگذار نشده است كه باید تعیین تكلیف شوند.
مدیركل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اضافه كرد: پیشرفت پروژه های باقی مانده مسكن مهری كه در چارچوب تعاونی ها ساخته شده اند، از ۴۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیكی برخوردار می باشند.
رستمی مال خلیفه درباره زمان تعیین تكلیف پروژه های باقی مانده تعاونی های مسكن مهر افزود: بعضی از پروژه ها دارای مشكلات حقوقی هستند كه باید این مشكلات برطرف شوند كه حدود ۵۰ هزار واحد را شامل می شود؛ همینطور برخی از واحدها به علت سهم آورده پایین متقاضیان هنوز تكمیل نشده اند.
وی تصریح كرد: برخی از واحدهای دارای مشكل حقوقی، به مراجع قضایی عرضه شدند كه بخشی از آنها، ناشی از اختلافات اعضا با یكدیگر و بخشی ناشی از اختلاف با پیمانكاران است.
رستمی اضافه كرد: وزارت تعاون متولی سه ركن اصلی بازرس، مجمع و هیأت مدیره تعاونی های مسكن مهر است و رسیدگی به مشكلات مالی این تعاونی ها با وزارت تعاون نیست؛ بلكه مشكلات حقوقی و مالی تعاونی های مسكن مهر باید در مراجع قضایی رسیدگی شود.
مدیر كل تعاونی های توزیعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با اشاره به اینكه پیگیری ها برای رفع مشكلات حقوقی تعاونی های مسكن مهر در حال انجام می باشد، اظهار داشت: البته بعضی از واحدها به علت سهم پایین آورده متقاضیان بلاتكلیف مانده كه مردم هم باید در این زمینه مشاركت كنند.
رستمی مال خلیفه اظهار داشت: در این زمینه اقدامات لازم در حال پیگیری است؛ به نحوی كه یكی از این اقدامات، اجرای مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر به ۴۰ میلیون تومان است كه در این زمینه، مرتب با مسئولان بانك عامل بخش مسكن در تعامل هستیم تا دریافت متمم تسهیلات برای پروژه های مسكن، هر چه زودتر به نتیجه برسد و متقاضیان بتوانند از تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی هم استفاده كنند.
این مقام مسئول در وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، با تاكید بر اینكه از متقاضیان هم درخواست می نماییم تا نسبت به افزایش سهم آورده خود اقدام نمایند، اظهار داشت: این مورد یكی از اشكالات روند كند تكمیل بعضی از پروژه ها است.

1397/11/21
11:59:37
5.0 / 5
4945
تگهای خبر: بانك , كالا , وام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما