داد و ستد ۱۰۶ هزار تن انواع فرآورده هیدروكربوری در بورس انرژی

داد و ستد ۱۰۶ هزار تن انواع فرآورده هیدروكربوری در بورس انرژی پول من: سهم 21 درصدی رینگ صادراتی بورس انرژی در ارزش معاملات این هفته بازار برق این هفته جان گرفت.به گزارش پول من به نقل از بورس انرژی، طی هفته منتهی به ۲۶ تیرماه ۹۸ در بازار فیزیكی بورس انرژی ایران بیشتر از ۱۰۶ هزار تن انواع فرآورده های هیدروكربوری به ارزش بیشتر از ۴، ۶۸۳ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.
در این بازار بیشتر از ۸۴ هزار تن از محصولات معامله شده در رینگ داخلی و بیشتر از ۲۲ هزار تن در رینگ بین الملل این بازار مورد داد و ستد قرار گرفته اند.
همچنین ارزش ریالی معاملات در رینگ داخلی بیشتر از ۴ هزار میلیارد ریال و در رینگ بین الملل بیشتر از ۶۶۵ میلیارد ریال بوده است.
گفتنی است ارزش معاملات بازار فیزیكی نیز نسبت به هفته گذشته افزایش ۵۰ درصدی را تجربه كرده است.
طی این هفته سه تولیدكننده بزرگ در بازار فیزیكی فرآورده های هیدروكربوری كه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند عبارتند از: شركت پالایش نفت شیراز، شركت پالایش نفت كرمانشاه و شركت نفت ستاره خلیج فارس كه به ترتیب با اختصاص ۲۳، ۲۱ و ۱۴ درصد از ارزش كل معاملات، ۵۴ درصد از ارزش معاملات هفته جاری را از آن خود كرده اند.
همچنین طی این هفته سه كالا در بازار فیزیكی فرآورده های هیدروكربوری كه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند عبارتند از: هیدروكربن، نفتای سبك و گازمایع كه به ترتیب با اختصاص ۲۱، ۱۵ و ۱۴ درصد از ارزش كل معاملات، نیمی از ارزش معاملات هفته جاری را به خود اختصاص دادند.
از نكات حائز اهمیت معاملات این هفته می توان به داد و ستد ۲۵ هزار تن هیدروكربن MC۱۶۰ پالایش نفت كرمانشاه در رینگ داخلی و ۲۲ هزار تن گاز مایع شركت نفت ستاره خلیج فارس در رینگ بین الملل اشاره نمود.
گفتنی است در جریان معاملات هفته جاری بورس انرژی ایران، بازار برق نیز شاهد معامله ۴۱ میلیون و ۶۶۴ هزار كیلووات ساعت به ارزش بیشتر از ۱۷ میلیارد و ۸۱۱ میلیون ریال بود كه در تابلوی فیزیكی این بازار و از طرف نیروگاه های پرند مپنا و سیكل تركیبی ارومیه برای دوره مصرف مرداد ماه ۹۸ و دوره تحویل ماهانه ارائه شد.
همچنین، در تابلوی قراردادهای سلف موازی استاندارد با سررسید یكسال و بیشتر در نماد "سنفت ۹۸۳"، تعداد ۴۵، ۲۰۰ قرارداد به ارزش بیشتر از ۳۹۹ میلیارد و ۸۷۶ میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.


منبع:

1398/04/28
11:28:36
5.0 / 5
4230
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما