در شهر تهران

وام ساخت مسكن برای زوجین به۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافت

وام ساخت مسكن برای زوجین به۱۶۰ میلیون تومان افزایش یافت پول من: افزایش سقف فردی و زوجین تسهیلات ساخت مسكن در تهران به ترتیب تا 100 و 160 میلیون تومان مورد موافقت قرار گرفت.به گزارش پول من به نقل از مهر، سقف این تسهیلات در شهر تهران برای هر نفر به یك میلیارد ریال و برای زوجین به یك میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال رسیده است.
در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، سقف تسهیلات انفرادی ساخت مسكن بانك ملی ایران ۸۰۰ میلیون ریال و برای زوجین یك میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خواهد بود.
در سایر مناطق شهری نیز سقف این تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریال و برای زوجین یك میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.
اعطای تسهیلات دوران مشاركت مدنی ساخت مسكن تا حداكثر ۸۰ درصد كل سرمایه گذاری در طرح، بدون احتساب قیمت زمین امكان پذیر است.
هیئت مدیره بانك ملی ایران مصوب كرد كه با هدف حمایت و تشویق ساخت واحدهای مسكونی كوچك و متوسط مقیاس، سقف های جدید فقط برای واحدهای با زیربنای مفید حداكثر ۱۰۰ متر مربع مجاز باشد. برای واحدهای بیشتر از ۱۰۰ متر مربع، سقف های مصرح در مصوبات قبلی برقرار خواهد بود.
همچنین قابلیت انتقال سهم الشركه بانك در تسهیلات اعطایی ساخت مسكن به خریداران واحدهای ساخته شده در همه بانكهای تجاری (دولتی و خصوصی) و بانك مسكن به ازای هر واحد مسكونی در قالب رعایت تعادل منابع و مصارف بانك ها در چارچوب سقف های اعلام شده امكان پذیر است.


منبع:

1398/04/29
18:19:12
5.0 / 5
4497
تگهای خبر: بانك , تجاری , چك , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما