مهر خبر می دهد

تاسیس صندوق توسعه حمل و نقل كلید خورد، سرمایه 19هزار میلیاردتومان

تاسیس صندوق توسعه حمل و نقل كلید خورد، سرمایه 19هزار میلیاردتومان پول من: معاون اول رئیس جمهور با ابلاغ اساسنامه شركت دولتی صندوق توسعه حمل و نقل به وزیر راه و شهرسازی كه هفته جاری در دولت تصویب گردید، راه اندازی این صندوق را كلید زد.به گزارش پول من به نقل از مهر، هیئت وزیران در نشست ۵ مرداد ماه خود با اساسنامه صندوق توسعه حمل و نقل كشور موافقت و معاون اول رئیس جمهور راه اندازی این صندوق را به وزرای راه و اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ نمود.
بر اساس اساسنامه این صندوق، صندوق توسعه حمل و نقل به صورت شركت دولتی اداره می شود و هدف از تاسیس آن، هم تأمین مالی و توسعه بخش های زیربنایی حمل و نقل است و هم بخش خدمات حمل و نقل كالا و مسافر؛ ضمن اینكه بوسیله بانكهای عامل می تواند به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش های زیربنایی و خدماتی حمل و نقل شامل كالا و مسافر تسهیلات عرضه نماید.
صندوق توسعه حمل و نقل كه برمبنای بند ۱ ماده ۴۸ قانون احكام دائمی برنامه های توسعه كشور مصوب ۱۳۹۵ و به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی ایجاد شده، مقرر است علاوه بر تشویق به سرمایه گذاری در حوزه حمل و نقل، از شركت های دانش بنیان در این عرصه حمایت و سرمایه گذاری در بخش حمل و نقل را بیمه كند.
در این اساسنامه با ایجاد لیزینگ دولتی درباب فروش اقساطی ناوگان حمل و نقل در همه شقوق آن نیز موافقت شده است.
صندوق توسعه حمل و نقل كاملا دولتی بوده و به وزارت راه وابسته خواهد بود. سرمایه اولیه صندوق ۱۹ هزار میلیارد تومان اعلام شده است؛ محل تأمین این اعتبار نیز بودجه سنواتی و دارایی های دولت در اختیار وزارت راه و دستگاه های تابعه آن است.
همچنین مقرر است وزیر راه و شهرسازی رئیس هیئت امنای صندوق بوده و وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه هم در هیئت امنای صندوق عضو هستند.
منبع:

1398/05/08
22:07:42
5.0 / 5
4482
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما