رئیس كل بیمه مركزی خبر داد

آغاز پرداخت خسارت بیمه ای اغتشاشات اخیر

آغاز پرداخت خسارت بیمه ای اغتشاشات اخیر به گزارش پول من رئیس كل بیمه مركزی از آغاز پرداخت خسارت بیمه ای ناشی از اغتشاشات اخیر به واحدهای صدمه دیده اطلاع داد و اظهار داشت: البته ارزیابی خسارت ها هنوز تكمیل نشده است.


به گزارش پول من به نقل از مهر، غلامرضا سلیمانی، امروز چهارشنبه ۱۳ آذر ۹۸ در نشست خبری خود در حاشیه همایش بیمه و توسعه اظهار داشت: باآنكه هنوز برآورد دقیقی از میزان خسارت وارد شده به واحدهای صدمه دیده در جریان اغتشاشات اخیر صورت نگرفته است، اما بعضی از واحدهایی كه تحت پوشش بیمه آتش سوزی یا بلوا و آشوب بوده اند، با رفتن به شركت های بیمه ای تشكیل پرونده داده و خسارت های آنها هم ارزیابی شده است. رئیس كل بیمه مركزی با اشاره به اینكه از اوایل هفته آینده، لیست دقیق خسارت های وارد شده در این ارتباط نهایی خواهد شد، اضافه كرد: میزان خسارت ها در بخش های مختلف متفاوت می باشد، اما برای خسارت های عمده، ارزیابی انجام شده و تكمیل خواهد شد. وی در مورد خودروهایی كه بیشترین خسارت پرداختی به آنها متعلق می باشد، خاطرنشان كرد: به علت حجم بالای تردد پراید و پژو و گاها پیكان در بعضی شهرها، بیشترین حجم خسارات پرداختی هم به این خودرو ها صورت گرفته؛ هر چند این نسبت در قیاس با گذشته بهتر شده است. سلیمانی اظهار داشت: حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد خودروهایی كه بیشترین خسارت را دارند، خودروهایی هستند كه در داخل تولید می شوند.
وی خاطرنشان كرد: در مجموع در صنعت بیمه، اصلاحات و روان سازی های قوانین، می تواند به تشدید فضای رقابتی كمك كند؛ این در شرایطی است كه در بررسی چالش های علت عدم رشد قابل قبول ضریب نفوذ بیمه، این نكته حاصل شده است كه مردم باید آثار بیمه را لمس كنند؛ ضمن اینكه در این میان، فرهنگ سازی امری مهم به حساب می آید كه البته باید در بازه زمانی انجام گیرد، نه اینكه تنها بر یك یا دو روز متمركز شویم، بلكه گاها سال های سال باید كار مداوم فرهنگ سازی صورت گیرد.

1398/09/13
16:01:42
5.0 / 5
4448
تگهای خبر: ارز , بیمه , پرداخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما