خبرهای مهم رئیس سازمان بورس برای سهامداران

خبرهای مهم رئیس سازمان بورس برای سهامداران به گزارش پول من تسنیم نوشت: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تشریح جزئیات جلسه امروز شورای عالی بورس كه با حضور وزیر اقتصاد برگزار شد، اظهار داشت: دامنه نوسان بازار سرمایه به 5 درصد باز خواهد گشت.


شاپور محمدی در حاشیه جلسه امروز شورای عالی بورس كه با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: امروز جلسه شورای عالی بورس با محوریت ارائه گزارش سازمان بورس درباب تحولات اخیر بازار سرمایه در هفته گذشته انجام شد كه در آن گزارشی از میزان نقدشوندگی بسیار بالای بازار ارائه گردید. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: خوشبختانه بازار سرمایه ایران از نقدشوندگی بسیار بالایی برخوردارست و افرادی كه بهر دلیلی تمایل به حصول نقدینگی داشتند توانستند به راحتی سهام خودرا به فروش برسانند. وی اشاره كرد: این امكان برای فروشندگان سهام برقرار شد تا بتوانند نقدینگی مورد نیاز خودرا تامین نمایند و البته در ایام پایانی هفته نیز بازار كاملاً به لحاظ شاخص متعادل شد. محمدی با اشاره به اینكه شورای عالی بورس از اقدامات نهادهای حقوقی بازار سرمایه در پشتیبانی از سهامداران خرد قدردانی نمود، گفت: آنچه كه در هفته گذشته در بازار سرمایه شاهد آن بودیم، محصول وحدت و همدلی تمامی اركان بازار بود كه نشان داد بازار سرمایه ایران از بلوغ كافی برخوردارست.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص چشم انداز شاخص و معاملات بازار سرمایه در هفته آینده اظهار داشت: با توجه به این كه بازار سرمایه از نقدشوندگی كافی برخوردار بوده و مجهز است، جای نگرانی وجود ندارد و تا اندازه بسیار بالایی عرضه و تقاضا متعادل شده است، پس بورس در هفته آینده شرایط مناسبی را تجربه خواهدنمود. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اشاره كرد: البته همچنان حمایت ها در صورت ضرورت از سهامداران ادامه پیدا خواهدنمود اما بنظر می رسد باتوجه به شرایط بازار، ضرورتی به ورود سازمان بورس نباشد اما به هر حال تمام تلاش این سازمان آن است كه همواره نقدشوندگی بازار حفظ شده و بتوانیم برای افرادی كه می خواهند خرید و فروش روانی داشته باشند، امكانات لازم را فراهم نماییم. معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به فرمان روز چهارشنبه ۱۸ دی ۹۸ سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص محدود شدن دامنه نوسان بورس از پنج درصد به دو درصد، اشاره كرد: درباب تصمیم سازمان بورس برای محدود كردن دامنه نوسانات به دو درصد سوالاتی مطرح بود كه بر این اساس شورای عالی بورس تاكید كرد تا باتوجه به بهبود شرایط بازار، هیئت مدیره سازمان بورس در ارتباط با بازگشت دامنه نوسانات به شرایط طبیعی تصمیم گیری كند. محمدی اظهار داشت: بر این اساس سازمان بورس و اوراق بهادار به زودی دامنه مجاز نوسانات را به ۵ درصد افزایش خواهد داد. ۲۲۳۲۲۳۲۵


منبع:

1398/10/22
19:35:45
5.0 / 5
4598
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما