بر اساس آمارهای بانك مركزی؛

بدهی خارجی ایران 3 درصد كاهش پیدا كرد

بدهی خارجی ایران 3 درصد كاهش پیدا كرد به گزارش پول من میزان بدهی های خارجی ایران در انتها آذرماه سال ۹۸ به ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار رسید كه نسبت به پایان سال ۹۷ معادل ۳ درصد كاهش داشته است.


به گزارش پول من به نقل از مهر، برپایه آخرین آمار بانك مركزی میزان بدهی خارجی ایران در انتها آذرماه ۹۸ برپایه سررسید اولیه بدهی ها ۹ میلیارد و ۵۳ میلیون دلار است كه ۷ میلیارد و ۵۴۸ میلیون دلار آن بدهی های میان مدت و بلندمدت و یك میلیارد و ۵۰۵ میلیون دلار از این میزان بدهی های كوتاه مدت است.
این تعهدات بالفعل ایران بر اساس یورو هم رقمی بالغ بر ۸ میلیارد و ۱۷۳ میلیون یورو محاسبه شده كه ۶ میلیارد و ۸۱۴ میلیون یورو از این میزان حجم بدهی های میان مدت و بلندمدت و یك میلیارد و ۳۵۹ میلیون یورو حجم بدهی های كوتاه مدت است.
حجم بدهی های ایران در انتها آبان ماه سالجاری ۹ میلیارد و ۱۸ میلیون دلار بوده كه در انتها آذرماه با افزایش روبرو شده و به ۹ هزار و ۵۳ میلیون دلار رسیده است. این در شرایطی است كه آمار بدهی های خارجی ایران در انتها اسفندماه سال ۹۷ معادل ۹ میلیارد و ۳۳۹ میلیون دلار بوده است كه این آمار حكایت از كاهش حجم بدهی های خارجی ایران در ۹ ماهه سال ۹۸ دارد.

1398/11/26
21:15:42
5.0 / 5
4049
تگهای خبر: آمار , بانك , بانك مركزی , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما