ذخیره ارزی سامانه نیما به 2 میلیارد و 305 میلیون یورو رسید

ذخیره ارزی سامانه نیما به 2 میلیارد و 305 میلیون یورو رسید به گزارش پول من مابه التفاوت ورود و خروج ارز به سامانه نیما در فاصله زمانی اول فروردین تا آخر اسفند 98 از باقی ماندن 2.3 میلیون یورو در این سامانه خبر می دهد.به گزارش پول من به نقل از مهر، نتایج پژوهش معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران از عملكرد بازار ثانویه در سال ۹۸ حكایت از آن دارد كه از اول فروردین تا ۲۸ اسفند ۹۸ فروش ارز صادراتی به ۱۶ میلیارد و ۱۷۳ میلیون یورو رسیده كه در مقابل، ۱۳ میلیارد و ۸۶۸ میلیون یورو نیز برای واردات، ارز اختصاص یافته است.
بر این اساس در اسفندماه سال ۹۸ مجموع فروش ارز صادراتی ۱ میلیارد و ۳۳۳ میلیون یورو بوده كه در مقابل، ۱ میلیارد و ۳۳۸ میلیون یورو نیز، ارز برای واردات اختصاص یافته است.
در عین حال، در اسفندماه سال قبل نیز ۲ میلیارد و ۷۳۸ میلیون یورو ارز به سامانه نیما فروخته شده بود كه در مقابل ۲ میلیارد و ۲۷۱ میلیون یورو برای واردات ارز تخصیص داده شده بود كه بر این اساس، فروش ارز صادراتی در اسفندماه امسال نسبت به اسفندماه سال قبل ۵۱ درصد و خرید ارز از سامانه نیما برای واردات نیز ۴۱ درصد كاهش نشان میدهد.
در مجموع برمبنای آنچه كه معاونت بررسی های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران انجام داده، از ۱۶ مرداد ۹۷ تا ۲۸ اسفند ۹۸ مجموعاً ۲۷ میلیارد و ۳۵۴ میلیون یورو ارز صادراتی وارد سامانه نیما شده و در مقابل، ۲۳ میلیارد و ۲۲۷ میلیون یورو نیز برای واردات تامین شده است.
میانگین خرید هر دلار در بازار ثانویه در اسفند ۹۸ معادل ۱۳ هزار و ۶۴۱ تومان و میانگین فروش هر دلار آمریكا در بازار ثانویه در اسفند ۹۸ نیز ۱۳ هزار و ۶۹۶ تومان بوده است.
بر این اساس رشد ۵۷ درصدی نرخ دلار در اسفند ۹۸ نسبت به اسفند ۹۷ رقم خورده است.


1399/01/08
23:39:11
5.0 / 5
3332
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما