خیار و گوجه فرنگی صدر نشین بازار شدند

خیار و گوجه فرنگی صدر نشین بازار شدند پول من: باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: در هفته های اخیر قیمت انواع میوه و تره بار تغییر محسوسی نداشته و تنها محصولاتی نظیر انار، گوجه فرنگی و خیار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفتند.آخرین بررسی از بازار میوه و تره بار از آن حكایت می كند كه نرخ هر كیلو نارنگی 4 هزار و 500 تا 5 هزار و 700، انار 6 هزار و 200 تا 7 هزار و 800، سیب 3 تا 5 هزار و انگور 5 تا 8 هزار تومان است.
یكی از فروشندگان میوه و تره بار می گوید: كمبود برخی محصولات نظیر خیار، گوجه فرنگی، انار و نارنگی در میدان نوساناتی را به دنبال داشته است كه با وجود مناسبت های مختلف اعم از مبعث حضرت رسول و شب یلدا احتمال نابسامانی در بازار دور از انتظار نخواهد بود.
حسین مهاجران رییس اتحادیه میوه و سبزی از افزایش قیمت برخی محصولات میوه و صیفی در بازار اطلاع داد و اظهار داشت: در هفته های اخیر كمبود گوجه فرنگی و خیار در میدان، نوساناتی در بازار بوجود آورده است.
وی با اشاره به اینكه تولید گوجه فرنگی و خیار حاشیه شهرها به آخر رسیده است، بیان كرد: در این بازه زمانی عرضه تنها به محصول گلخانه محدود شده كه در هفته های آینده با آمدن گوجه فرنگی از بوشهر و چابهار و خیار از یزد و ورامین پیش بینی می گردد كه قیمت مجدد در بازار كاهش یابد.
مهاجران نرخ هر كیلو خیار را هزار و 500 تا 4 هزار تومان اعلام نمود و اضافه كرد: هر كیلو گوجه فرنگی با نرخ 2 تا 4 هزار تومان در میدان عرضه می گردد.
رییس اتحادیه میوه و سبزی سرمازدگی سال قبل باغات انار و كاهش تولید را دلیل اصلی افزایش قیمت دانست و اذعان كرد: اكنون نرخ هر كیلو انار 2 هزار و 500 تا 7 هزار و 500 تومان است كه بابهبود تقاضا در هفته های آینده برای شب یلدا احتمال افزایش مجدد قیمت در بازار وجود دارد.
وی با اشاره به نرخ سایر میوه ها در بازار اظهار داشت: نرخ هر كیلو نارنگی تخم ژاپنی 2 هزار و 500 تا 4 هزار، پرتقال تامسون شمال 2 تا 2 هزار و 200، پرتقال جنوب 7 تا 8 هزار، گریپ فروت 2 هزار و 500 تا 3 هزار و 500، كیوی هزار و 500 تا 3 هزار و 500 تومان است.
مهاجران نرخ هر كیلو سیب سفید را 2 تا 4 هزار تومان اعلام نمود و ادامه داد: قیمت هر كیلو سیب قرمز هزار و 500 تا 3 هزار و 500، موز 4 هزار و 500، انگور شاهرودی 3 تا 5 هزار و لیمو شیرین 2 تا 4 هزار تومان است.
رییس اتحادیه میوه و سبزی با اشاره به اینكه قیمت سیب زمینی و پیاز در هفته های اخیر تغییری نداشته است، بیان كرد: حداقل نرخ هر كیلو سیب زمینی و پیاز هزار و 300 و حداكثر 2 هزار تومان است.
به گفته وی نرخ هر كیلو سبزی خوردن هزار و 500 تا 2 هزار و سبزی جور(پلو، آش، قورمه) هزار تا هزار و 500 تومان است.
این مقام مسئول از عرضه هندوانه شب یلدا در میدان اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به آنكه عمده تولید هندوانه خارج از فصل در میناب كشت می شود، از این رو برداشت و توزیع هندوانه شب یلدا شروع شده است.
مهاجران نرخ هر كیلو هندوانه را هزار و 200 تا 2 هزار و 200 تومان اعلام نمود و اضافه كرد: با عنایت به افزایش تقاضا در چند روز مانده به شب یلدا باید منتظر ماند و دید كه بازار به كدام سمت و سو می رود.
رییس اتحادیه میوه و سبزی در خاتمه با اشاره به ذخایر مناسب سیب در سردخانه ها، اظهار داشت: با وجود مصرف بی رویه پرتقال در این مدت احتمال كاهش و نوسان قیمت محصول دور از انتظار نیست.


3535


1396/09/16
16:06:00
5.0 / 5
4769
تگهای خبر: بازار , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما