مدیرعامل ایران خودرو خبر داد

اجرای ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات ظرف یكسال آینده

اجرای ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات ظرف یكسال آینده به گزارش پول من به قول مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، ۱۷۵ پروژه بومی سازی قطعات با فناوری بالا تا سال۱۴۰۰ اجرا خواهند شد كه ۲۴۶ میلیون یورو كاهش ارزبری به دنبال خواهد داشت.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، چند روز پیش(سوم تیرماه)، بیست و هشتمین جلسه ستاد تعمیق ساخت داخل در محل شرکت ایران خودرو دیزل با حضور مدیران عامل بانک تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو، ساپکو، ایران خودرودیزل، و همینطور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، جهاد دانشگاهی، دانشگاه شریف، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه وقطعه سازی ایران برگزار گردید.
طی این نشست گروه صنعتی ایران خودرو و بانک تجارت چندین تفاهم نامه امضا کردند که برپایه آنها، علاوه براینکه پروژه خودکفایی در ساخت و تولید قطعات و خودرو های باری و مسافری در ایران خودرو دیزل آغاز شد؛ قرار شد تا بانک تجارت ۱۷۰۰ میلیارد تومان از منابع بانک تجارت و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق شکوفایی و نوآوری به زنجیره تأمین گروه صنعتی ایران خودرو در جهت توسعه پروژه های ساخت داخل اختصاص دهد. ضمن اینکه یک تفاهم نامه هم میان شرکت ساپکو و بانک تجارت به امضا رسید.
در مراسم امضای این تفاهم نامه ها با بانک تجارت فرشاد مقیمی- مدیرعامل ایران خودرو- اظهار نمود: این گروه صنعتی در سال جهش تولید، بومی سازی قطعات با ارزبری و فناوری بالا را در دستور کار خود قرار داده و تمام ساز و کارهای لازم برای تحقق این امر فراهم است. ضمن اینکه شرکت ساپکو متعهد به ضمانت خرید قطعات بومی سازی شده توسط سازندگان داخلی است.
وی تصریح کرد: تداوم نهضت داخلی سازی قطعات سبب ایجاد شغل، کاهش وابستگی و پیشگیری از خروج ارز از کشور خواهد شد.
مقیمی بانک تجارت را شریک استراتژیک ایران خودرو در تأمین مالی پروژه های داخلی سازی قطعات خواند و تصریح کرد: توسعه همکاری با بانک تجارت در حوزه های مختلف در دستور کار قرار دارد.
رضا دولت آبادی- مدیرعامل بانک تجارت- هم در این نشست با اشاره به نقش این بانک در توسعه فعالیتهای اقتصادی در سال جهش تولید اظهار داشت: بانک تجارت همیشه حامی تولید داخل بوده و برای حضور پررنگ تر در صنعت خودرو و قطعه سازی برنامه هایی را تدوین کرده است.
وی از آمادگی بانک تجارت برای تأمین نیازهای مالی پروژه های توسعه محصول ایران خودرو و بومی سازی فناوری تولید اطلاع داد و تصریح کرد: این بانک در قالب مقررات و قوانین مرتبط بر آن به صنعت خودروی کشور کمک خواهد نمود.
منبع:

1399/04/06
16:07:14
5.0 / 5
2739
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما