مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران:

ناظر قیمت گذاری تاكسی های اینترنتی اتحادیه كسب و كارهای مجازی است

ناظر قیمت گذاری تاكسی های اینترنتی اتحادیه كسب و كارهای مجازی است به گزارش پول من مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی تهران اظهار داشت: طبق توافقنامه شهرداری تهران با شركت های تاكسی اینترنتی، تاكسی های اینترنتی موظف می باشند چنانچه رقم كرایه شان از نرخ مصوب تاكسی های تلفنی شهر بالاتر بود به مسافر اعلام كنند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، علیرضا قنادان در این زمینه که آیا شهرداری تهران نظارتی بر نرخ گذاری کرایه تاکسی های اینترنتی دارد؟ توضیح داد: شهرداری تهران امکان نظارت و تعیین نرخ گذاری کرایه تاکسی های اینترنی را ندارد. سال قبل توافق دوجانبه ای میان شهرداری تهران و شرکت های تاکسی اینترنتی منعقد شد که بر این اساس، شهرداری تهران تنها می تواند بر استاندارد آلاینده ها، ضوابط رانندگان و رعایت اصول ناوگان تاکسی های اینترنتی نظارت کند.
بگفته قنادان؛ تاکسی های اینترنتی در حوزه قیمت گذاری زیر مجموعه اتحادیه کسب و کارهای مجازی می باشند و اتحادیه باید قیمت گذاری تاکسی های اینترنتی را تعیین و بر آن نظارت کند.
او ضمن اشاره به توافقنامه شهرداری تهران با تاکسی های اینترنتی، بیان کرد: تنها بخش کوچکی از نرخ گذاری کرایه تاکسی های اینترنتی مربوط به نظارت شهرداری است. طبق این دستورالعمل، تاکسی های اینترنتی موظف می باشند چنانچه رقم کرایه شان از نرخ مصوب تاکسی های تلفنی در شهر بالاتر بود به مسافر اعلام کنند.
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران با اعلان اینکه تاکسی های اینترنتی بر طبق شاخص هایی نظیر ترافیک، زمان سفر، میزان عرضه و تقاضای مسافر، نرخ پویا دارند، اضافه کرد: اگر قرار باشد که نرخ تاکسی های اینترنتی از نرخ تاکسی های رسمی تلفنی مصوب شورای شهر بالاتر باشد، راننده باید در لحظه درخواست سفر به مسافر اعلام نماید که نرخ اعلامی از نرخ مصوب تاکسی های تلفنی بالاتر است و در صورت پذیرفتن مسافر، ثبت سفر انجام می شود. باید مسافر اطلاع یابد که باید نرخ بالاتری نسبت به نرخ مصوب شورای اسلامی شهر تهران را به راننده تاکسی اینترنتی بپردازد.
قنادان درباره قیمت های گران برخی از تاکسی های فرودگاه مهرآباد، توضیح داد: تاکسی های فرودگاه مهرآباد یک سامانه تعیین نرخ جداگانه دارند که سالیانه بر طبق نرخ مصوب شورای اسلامی شهر تهران، افزایش نرخ ابلاغ و اعمال می شود. قیمت تاکسی های لوکس یا ویژه، گران تر از باقی تاکسی های معمولی است. تاکسی های ویژه نیز به دو دسته تقسیم می شوند که ۲۰ درصد و ۴۰ درصد گران تر از نرخ کرایه تاکسی های معمولی هستند. اینگونه نیست که در فرودگاه تنها تاکسی ویژه وجود دارد بلکه تاکسی معمولی به تعداد بیشتری مستقر است تا اگر مسافر تمایل به استفاده از تاکسی ویژه نداشت با تاکسی معمولی به جابه جایی سفر بپردازد.
طبق گزارش سایت شهر، مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران درباره تعیین قیمت تاکسی های راه آهن، اظهار داشت: تاکسی های راه آهن از تاکسیمتر استفاده می نمایند. همچنان پرداخت کرایه در راه آهن و ترمینال ها بر طبق تاکسیمتر است.
منبع:

1399/05/04
14:06:00
5.0 / 5
2523
تگهای خبر: اینترنت , پرداخت , چك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما