احیا و فعال سازی 42 معدن از آغاز سالجاری تابحال

احیا و فعال سازی 42 معدن از آغاز سالجاری تابحال گزارش پنج ماهه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن كوچك مقیاس نشان داده است كه از آغاز سال جاری ۴۲ معدن در سرتاسر كشور راه اندازی مجدد شده است و ۵۱۰ معدن شناسایی و اولویت بندی شده اند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بنابر گزارش عرضه شده از جانب شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو)، از آغاز سالجاری تا آخر مردادماه، ۴۲ معدن در سراسر کشور باردیگر راه اندازی و احیا شده و ۵۱۰ معدن در سرتاسر کشور و در چارچوب برنامه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس شناسایی و اولویت بندی شده است.
برگزاری بیشتر از ۱۰ جلسه کمیته فنی مشترک با طرف های تفاهم نامه سرمایه گذاری و همینطور جلسات فعالسازی معادن مس کشور با کمک شرکت ملی صنایع مس ایران از دیگر اقدامات مرتبط در این خصوص طی پنج ماه گذشته بوده است.
در این زمان ۵۰ گزارش اختصاصی پایش استانی و پتانسیل یابی و پایش ۲۰ معدن از ۱۴۶ معدن احیا شده در سال ۱۳۹۸ در دستور کار بوده است. ضمن اینکه بررسی اولیه در مورد آمار و اطلاعات محدوده های اکتشافی شامل پروانه اکتشاف و گواهی کشف بعنوان پتانسیل های معدنی انجام شده است.
در گزارش عرضه شده از جانب شرکت ایمپاسکو به برگزاری جلسات کمیته فنی مشترک با صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیتهای معدنی جهت بررسی شرایط معادن متقاضی تسهیلات برای اعطای منابع مالی مورد نیاز اشاره شده است.
محیا نمودن مقدمات ورود معادن کوچک مقیاس به بورس و پیشنهادات مرتبط به آن و همینطور اجرای طرح پروژه صدمه شناسی و بررسی جامع شرایط تولید واحدهای معدنی و فرآوری سنگ های تزئینی کشور با محوریت طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با مشارکت انجمن سنگ و در چارچوب تفاهم نامه ای با دانشگاه تربیت مدرس طی پنج ماه گذشته، در زمره اقدامات اجرایی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بوده است.
منبع:

1399/06/17
12:30:06
5.0 / 5
1993
تگهای خبر: آمار , بورس , بیمه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما