پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد پس از معافیت 20 ساله

پرداخت مالیات بر درآمد در مناطق آزاد پس از معافیت 20 ساله آنطور كه مسؤلان مناطق آزاد می گویند با آخر دوره ۲۰ ساله معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی باید از این پس هر ساله ۲۰ درصد مالیات پرداخت كرده تا به رقم سرزمین اصلی برسد.


جمالی -معاون اقتصادی شورایعالی مناطق آزاد- در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با مصوبه اخیر مجلس درباره لایحه مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی در مناطق آزاد تجاری و صنعتی توضیح داد که پس از تصویب قانون چگونگی اداره مناطق آزاد قرار بود که در یک دوره ۱۵ ساله فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد از دریافت مالیات بر درآمد و دارایی معاف باشند که پس از آن اصلاح و پنج سال به آن افزوده شد و بر این اساس معافیت مالیاتی فعالان اقتصادی به ۲۰ سال رسید.
وی با اشاره به اینکه در قانون دیده شده بود که پس از ۲۰ سال برپایه لایحه ای که از دولت به مجلس می رود تکلیف ادامه روند معافیت مالیاتی و یا پرداخت مالیات مشخص و برپایه آن عمل شود. اظهار داشت: بر این اساس آنچه که حالا در مجلس به تصویب رسیده برپایه لایحه ای است که دولت بنا بر تکلیف قانون برای روشن شدن وضعیت معافیت مالیات بر درآمد و دارایی فعالان اقتصادی مناطق آزاد به مجلس عرضه کرده چون که این زمان ۲۰ ساله برای معافیت تمام شده و باید ادامه مسیر مشخص شود.
معاون اقتصادی شورایعالی مناطق آزاد با اشاره به پیشنهادی که دولت به مجلس در این رابطه عرضه کرده بود اظهار داشت: پیشنهاد کردیم کسانی که معافیت مالیاتی آنها پس از ۲۰ سال تمام می شود باید به صورت پلکانی هر ساله ۲۰ درصد مشمول شوند تا پس از پنج سال معافیت مالیاتی آنها به رقم سرزمین اصلی برسد.
جمالی اظهار داشت: هم اکنون مجلس با کلیت لایحه پیشنهادی دولت موافقت کرده و به تصویب رسیده است و جزئیات آن هم در هفته های آینده مشخص خواهد شد.
اما در کنار لایحه مربوط به معافیت مالیاتی درآمد و دارایی فعالان اقتصادی مناطق آزاد از سال قبل در اصلاح لایحه قانون مالیات های مستقیم بحث اصلاح معافیت ۲۰ ساله مناطق آزاد و همینطور ارزش افزوده مطرح بوده است. آن طور که معاون اقتصادی شورایعالی مناطق آزاد می گوید این بحث کاملا متفاوت از مبحث لایحه مربوط به معافیت مالیاتی درآمد و دارایی فعالان اقتصادی خواهد بود و به صورت جداگانه در دولت در حال بررسی است.

منبع:

1399/07/01
14:51:11
5.0 / 5
1733
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , پرداخت , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما