معاون هماهنگ كننده سپاه قم اعلام كرد:

طرح معیشتی سپاه در قم

طرح معیشتی سپاه در قم قم معاون هماهنگ كننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اظهار داشت: پروژه نیروگاههای خورشیدی برای 500 نفر از محرومان قم شروع می شود.


مهدی کبیری پور امروز در سالن جلسات بسیج هنرمندان قم با اشاره به آغاز هفته بسیج با شعار بسیج، پیشرو خدمت و امیدآفرینی در مورد روزشمار ایام این هفته گفت: هفته بسیج از روز جمعه ۳۰ آبان با نام بسیج، معنویت و سلامت شروع می شود و نام گذاری دیگر ایام به ترتیب شامل بسیج فرزند مسجد خادم مردم، بسیج مطالبه گر و عدالت خواه، سبک زندگی اسلامی ایرانی، بسیج ولایی و انقلابی و تمدن ساز، بسیج نیروی مقاومت ملت ایران و بسیج، خدمت مومنانه و ایثارگری است.
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اضافه کرد: به سبب شیوع ویروس کرونا شرایط کشور رنگ و بوی خدمت رسانی دارد و برنامه های مختلفی در پشتیبانی از اقشار ضعیف و همین طور بزرگداشت این ایام در قالب برنامه هایی از جنس فرهنگی بوسیله فضای مجازی عملیاتی می شود.
وی اشاره کرد: یکی از برنامه های محوری راه اندازی صندوق های قرض الحسنه مردم یار در قالب افتتاح ۴۰ صندوق با مشارکت بانک رسالت است.
کبیری پور بیان کرد: گروه های جهادی فعال در سامانه بسیج در قالب ۲۵۰ گروه در موضوعات مختلف کمک به معیشت مردم و مقابله با کرونا اعلام آمادگی کرده اند.
وی عنوان کرد: شاخص ترین برنامه توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته ۴۰۰ هزار تومان است که روز سه شنبه ۶۰۹۰ بسته به صورت نمادین، نمایش گذاشته شد و در ابتدای هفته بسیج توزیع می شود.
وی اشاره کرد: حضور طلاب بسیجی در بیمارستان ها همچون برنامه های مهم از شروع شیوع کروناست که ۳۰۰ نفر از طلاب خواهر و برادر به صورت روزانه ۴۰ تا ۵۰ نفر در شیفت‎ های مختلف فعال اند.
۶۰۰ جهیزیه برای خانواده های نیازمند به همت سپاه قم تامین شد
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اظهار داشت: تهیه ۶۰۰ جهیزیه برای خانواده های نیازمند با مشارکت خیرین در تامین مبالغ اولیه ۵ تا ۱۰ میلیون بر عهده خیرین و بقیه بوسیله سپاه از دیگر برنامه هاست.
وی ادامه داد: بازسازی ۵۰۰ منزل خانواده محروم از شروع سال شروع شده است و دراین ایام با همراهی کمیته امداد ۲۰ مورد بازسازی منزل به ارزش ریالی ۳۰۰ میلیون انحام می شود.
کبیری پور اشاره کرد: توزیع ۵۰۰ هزار غذای گرم با همراهی ستاد مرددمی کریمه اهل بیت(ع) و کمیته امداد، برگزاری ایستگاههای سلامت با نام شهید سلیمانی با همراهی بهداشت و درمان علوم پزشکی در ارائه خدمات بهداشتی در همراهی با بیماران و کاهش مراجعه به بیمارستان ها برای قطع زنجیره انتقال از دیگر برنامه هاست.
روزانه ۵۰ هزار ماسک توسط بسیج دانشجویی استان تولید می شود
وی گفت: توزیع ماسک در ایستگاه های سلامت و تولید روزانه ۵۰ هزار ماسک توسط بسیج دانشجویی و مشارکت مجموعه کارگاههای تولید ماسک توسط بسیج اصناف در تولید ۴۰۰ هزار ماسک همچون تلاش هاست.
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع) اشاره کرد: اجرای پروژه نیروگاههای خورشیدی برای ۵۰۰ نفر از خانواده ساکن در مناطق روستایی و محروم با همکاری بانکهای عامل با اعتبار ۲۵ میلیارد تومان شروع می شود که اقساط این وام بوسیله فروش برق تامین می شود.
وی بیان کرد: توزیع ۴ هزار بسته معیشتی با همراهی بسیج سازندگی به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان، زیباسازی ۵ مدرسه در سطح روستاهای قم، طرح نذر ماسک توسط بسیج اصناف در ۱۰ ایستگاه با توزیع ۷۰ هزار عدد ماسک و حضور بسیح طلاب در زندان های مرکزی بعنوان مددکار و مشاور در ۴ روز در هفته به ۶۵ نفر از دیگر رویکردهاست.
کبیری پور عنوان کرد: بسیج مهندسی و کارگری عهده دار پایش و عارضه یابی واحدهای تولیدی است و به ارائه خدمات مختلف می پردازد که در طول این مدت دو ماهه از ۲۰۰ کارگاه تولیدی پایش به عمل آمد و مشکلات مرتفع شد و با همت بسیج همت تا پاسان سال ادامه دارد.
۱۰ هزار ماسک میان کارگران ساختمانی قمی توزیع می شود
وی اشاره کرد: راه اندازی پروژه های راه و آبرسانی و نوسازی ۵ منزل محرومین تا اختتام هفته بسیج و شکل گیری ۲۰ مورد میز خدمت توسط بسیج ادارات و توزیع ۳۰۰ بسته معیشتی و ۱۰ هزار ماسک برای کارگران ساختمانی و اهدای خون در سوم آذر از برنامه های مهم در این هفته است.
معاون هماهنگ کننده سپاه علی بن ابیطالب(ع اشاره کرد: در حوزه نرم برگزاری جشنواره نجم در دوم آذر تحت عنوان نهضت جوانان مساله محور با رویکرد پژوهشی و میدانی و رزمایش سایبری در فضای مجازی و برنامه های فرهنگی و بصیرتی از دیگر برنامه هاست.
وی اظهار داشت: در موضوعات هنری نیز اختتامیه جشنواره فیلم مقاومت به صورت مجازی و اختتامیه شعر بسیج و افتتاح نگار خانه شهید ماهرخ و کارگاه های گرافیک و خوشنویسی و برگزاری شب شعر مجازی و نواختن زنگ مقاومت در سامانه شاد عملیاتی می شود.
کبیری پور بیان کرد: در حوزه رفع لطمه های اجتماعی نیز افتتاح مرکز مشاوره خانه سبز به صورت تمام وقت و اقدامات کارآفرینی و اشتغال در کمپ کرامت در بخش تکمیلی و سه ماه دوم ترک اعتیاد از اقدامات مهمست.
۲۵۰۰ هنرمند قمی عضو بسیج هنرمندان هستند
وی گفت: هم اکنون ۲۵۰۰ هنرمند قمی عضو بسیج هنرمندان هستند که در ۷ رشته تخصصی فعالی دارند.1399/08/29
21:16:42
5.0 / 5
1764
تگهای خبر: ارز , بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما