لایحه بودجه ۱۴۰۰،

بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل و نقل

بودجه ۱۴۰۰۰ میلیاردی برای وزارت راه و متولیان حمل و نقل به گزارش پول من بر مبنای لایحه بودجه سال آینده، وزارت راه و شهرسازی و دیگر دستگاههای تابعه در حوزه حمل و نقل حدود ۱۴ هزار میلیارد تومان بودجه دارند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، بر مبنای لایحه بودجه ۱۴۰۰ که امروز به مجلس عرضه شد، وزارت راه و شهرسازی و دستگاههای تابعه حوزه حمل و نقل بودجه ای بیشتر از ۱۴ هزار میلیارد تومان در سال آینده خواهند داشت که بیشترین سهم را در این میان شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور دارد که مبلغی حدود ۷۸۰۰ میلیارد تومان است و بعد از آن سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بودجه ای بالغ بر دو هزار و ۴۰۴ میلیارد تومان در رتبه دوم قرار دارد.
همچنین شرکت راه آهن بودجه ای حدود دو هزار و ۱۲۸ میلیارد تومان برایش پیشبینی شده و بعد از آن ستاد مرکزی وزارت راه با بیشتر از هزار و ۴۳۳ میلیارد تومان در رتبه چهارم است.
نکته جالب توجه اینکه همه زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی بودجه پیشنهادی شان افزوده شده که در این میان می توان به رشد ۳۶.۵۵ درصدی بودجه پیشنهادی ستاد مرکزی وزارت راه اشاره نمود که بیشترین میزان افزایش را تجربه کرده است اما تنها دستگاهی که با کاهش بودجه نسبت به سال جاری روبرو شده شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که بودجه پیشنهادی سال آینده اش نسبت به سال جاری ۱۶.۶۷ درصد کاهش یافته است.
سازمان هواپیمایی کشوری هم بودجه ای معادل ۱۲۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برایش پیشبینی شده اما در جداول عرضه شده امروز به مجلس خبری از اعداد و ارقام تخصیص یافته به این سازمان پارسال نیست که بتوان آنرا مقایسه کرد.1399/09/12
23:07:17
5.0 / 5
1347
تگهای خبر: دستگاه , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما