استاندار مركزی:

طرح جامع شهر اراك ابلاغ گردید

طرح جامع شهر اراك ابلاغ گردید مرکزی استاندار مرکزی اظهار داشت: هیج شهرداری نباید در صدور پروانه ساختمان سازی برای طرح مسکن ملی تعلل داشته و مانع تراشی کند.


سیدعلی آقازاده روز پنجشنبه چهارم دی ماه در جلسه شورای مسکن استان مرکزی اظهار نمود: بعد از پیگیری های صورت گرفته از طرف مجموعه استان، پس از ۱۶ سال طرح جامع شهر اراک روز گذشته از طرف وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردیده و حدودا تمامی نیازهای استان در این طرح گنجانده شده است. این طرح باتوجه به پیشنهادات و مطالعات صورت گرفته می تواند افق روشنی برای حداقل ۱۰ سال آینده اراک داشته باشد.
وی درباب طرح اقدام ملی مسکن اضافه کرد: این طرح یکی از طرح های ملی است و نباید هیچ کوتاهی از هیچ سمتی درباب آن صورت گیرد تا این مسئله مهم و حیاتی به ویژه در استان مرکزی که شرایط متفاوتی نسبت به سایر استانها دارد اجرائی شود.
استاندار مرکزی اشاره کرد: سال قبل در این زمان درباب تامین زمین مشکلاتی وجود داشت، اما هم اکنون با پیگیری های صورت گرفته در امتداد این طرح در هیچ نقطه استان مشکل تامین زمین برای متقاضیان وجود ندارد. استان مرکزی در سال ۹۹ در امتداد اقدام ملی مسکن در جهت تامین زمین وارد یک فاز امیدوارکننده تری نسبت به سال قبل شده است.
آقازاده افزود: با توجه به این که این طرح یک طرح ملی است در نتیجه هیج شهرداری نباید به جهت مسئله ۵۰ درصد تخفیف صدور پروانه که پرداخت آنرا دولت متعهد شده، در صدور پروانه ساختمان سازی تعلل داشته باشد و مانع تراشی کند و باتوجه به مصوبات هیئت دولت و کارگروه های ملی و تاکیدات مقام معظم رهبری باید اقدامات لازم و تلاش مضاعفی در این خصوص از طرف شهرداری ها صورت گیرد و فرمانداران نیز موظف به پیگیری این مهم هستند.
وی درباب مشکلات مسکن ملی شهرستان شازند نیز اظهار داشت: برگه واگذاری که سازمان راه و شهرسازی و بنیادمسکن در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر صادر می کنند، حکم سند قانونی را دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در این جلسه اظهار داشت: در امتداد اجرای طرح اقدام ملی مسکن مصوبه دولت در خصوص پرداخت ۵۰ درصد هزینه صدور پروانه های ساختمانی این طرح است و شهرداری های استان موظف می باشند نسبت به رعایت مفاد این مصوبه اقدام نمایند و صدور پروانه های ساختمانی بر طبق ضوابط اعلام شده اقدام نمایند.
مهدی زندیه وکیلی افزود: بانکهای عامل نیز موظف می باشند بر طبق هماهنگی صورت گرفته، برای ایجاد واحدهای روستایی با هماهنگی بنیاد مسکن، ضمانت زنجیره ای برای دریافت کنندگان تسهیلات را مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: با اقدامات صورت گرفته، امیدواریم تا نیمه سال آینده طرح ایجاد دو هزار واحد مسکن محرومین نهایی شده و ساخت واحدها به اتمام برسد.
به گزارش پول من به نقل از ایسنا، در این جلسه گزارشی از طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف استان مرکزی ارائه شد.1399/10/04
17:20:29
5.0 / 5
1366
تگهای خبر: بانك , پرداخت , دولت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما