وزیر خزانه داری جدید آمریكا را بیشتر بشناسید

وزیر خزانه داری جدید آمریكا را بیشتر بشناسید به گزارش پول من ژانت یلن از مدت ها پیش بعنوان یک مدیر بانکی موفق شناخته شده است و حالا سکان هدایت وزارت خزانه داری آمریکا را بر عهده گرفته است.


به گزارش پول من به نقل از فوربس، ژانت یلن- رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا موفق شد از سنا رای موافق بگیرد و بعنوان وزیر خزانه داری آمریکا انتخاب گردد. یلن نخستین زنی است که در تاریخ آمریکا به چنین پستی می رسد همان گونه که اولین زنی بود که به ریاست فدرال رزرو رسید. حالا که تحت تأثیر کرونا اقتصاد آمریکا با یکی از سخت ترین بحران های تاریخ معاصر خود روبرو شده است سوال اصلی این خواهد بود که وی تا چه حد موفق به تغییر اوضاع خواهد شد؟
ژانت یلن در بروکلین نیویورک متولد شد و لیسانس اقتصاد خویش را از دانشگاه براون دریافت کرد. وی دکترای خویش را از دانشگاه ییل دریافت کرده است و سابقه تدریس و مدیریت تهادهای اقتصادی معتبر را در کارنامه خود دارد. او بین سالهای ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۶ استادیار اقتصاد در دانشگاه هاروارد بود و بعد از آن به بانک مرکزی آمریکا رفت. از ۱۹۷۸ تا ۱۹۸۸ یلن به تدریس اقتصاد در مدرسه اقتصاد لندن پرداخت.
به دنبال انتشار مقالات اقتصادی موفق، وی سال ۱۹۹۷ رئیس شورای مشاورین اقتصادی رئیس جمهور کلینتون شد و بعد از آن هم مدیر دفتر منطقه ای بانک مرکزی در سن فرانسیسکو شد. در دوره ریاست جمهوری اوباما و در سال ۲۰۱۴ وی به ریاست بانک مرکزی انتخاب شد. جوزف اکرلوف- همسر وی هم از اقتصاددانان مشهور آمریکایی است که در دانشگاه برکلی تدریس می کند و در سال ۲۰۰۱ به همراه دو نفر دیگر برنده جایزه نوبل اقتصاد شد.
یلن یکی از مدیران محبوب اقتصادی هم در میان جمهوری خواهان و هم در میان دموکرات ها است و حتی سمت خویش را بعنوان رئیس بانک مرکزی آمریکا در ابتدای دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ حفظ کرد. او یکی از مدافعان نرخ های بهره پایین و برنامه های خرید دارایی در حجم بالا در دوران رکود است و با اتکا به همین روش نقش مهمی در مدیریت و خروج از رکود بزرگ سال ۲۰۰۹ داشت. یلن همینطور مدافع سرسخت اقتصاد آزاد و استقلال بانک مرکزی به حساب می آید.
یلن علاوه بر مسایل اقتصادی موضع گیری های مشهوری در مورد مسایل سیاسی و اجتماعی هم دارد و از منتقدان بسیار سرسخت تبعیض نژادی به حساب می آید.1399/11/05
00:57:40
0.0 / 5
1019
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما