رییس بانك مركزی ژاپن:

بررسی افزایش قیمت بیت كوین

بررسی افزایش قیمت بیت كوین به گزارش پول من رییس بانك مركزی ژاپن، اظهار داشت: جهش اخیر قیمت بیت كوین غیرنرمال می باشد.به گزارش پول من به نقل از مهر به نقل از شین هوا، رییس بانك مركزی ژاپن، هاروهیكو كورودا، اظهار داشت: جهش اخیر قیمت بیت كوین غیرنرمال است.
رییس بانك ژاپن، این اظهار نظر را در كنفرانس خبری بعد از دیدار ۲ روزه سیاست گذاری بانك مركزی، بیان كرد.
در ژاپن، قیمت بیت كوین در بورس بزرگ این كشور، این ماه از ۲ میلیارد ین (۱۷۶۴۰ دلار) هم فراتر رفت كه این، نسبت به قیمت ماه ژانویه كه تنها حدود ۱۰۰۰۰۰ ین (۸۸۲ دلار) بود، جهشی ۲۰ برابری را نشان داده است.
طبق گزارشات عرضه شده، كورودا گفته است: من در جایگاهی نیستم كه این نظر را بدهم؛ اما اگر شما به نمودارها نگاه كنید، مشخص است كه جهش قیمت ها، نرمال نیستند.
او همینطور اظهار داشت كه بیت كوین، برخلاف ارزهای مرسوم، توسط بانك مركزی یا دولت كنترل نمی شود و عملكرد مشابه پول را در پرداخت ها یا سپرده گذاری ها ندارد.
او اظهار داشت: بیت كوین برای اهداف سرمایه گذاری و فرضی، مورد استفاده قرار می گیرد.
در ماه گذشته هم پلیس اعلام نمود كه از آوریل تا سپتامبر، ۱۵۰ مورد پول شویی در ارتباط با ارز دیجیتال و بیت كوین در ژاپن گزارش شده اند.
سال گذشته ژاپن قانون خویش را اصلاح كرد تا تبادلات ارزهای دیجیتال من جمله بیت كوین را قانونی كند و بدین سان از استفاده آنها در فعالیت های مربوط به تروریسم و پول شویی جلوگیری كند و از منافع سرمایه گذاران هم پشتیبانی به عمل آورد.
طبق این قانون اصلاح شده، می توان از ارزهای دیجیتال برای واریزها بهره برد اما بورس هایی كه تبادلات بیت كوین را انجام می دهند باید در آژانس خدمات مالی این كشور ثبت شوند.
 

1396/10/02
00:52:36
5.0 / 5
4686
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما