جایگزین سامانه شاد برای آموزش آنلاین چیست؟

جایگزین سامانه شاد برای آموزش آنلاین چیست؟ پول من: در صورتیکه از شروع تیرماه،  سامانه دانش آموزی شاد دیگر رایگان نیست و همانند تعرفه پیامرسان های داخلی، بصورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود، بناست بسته های رایگان اینترنت روی سیمکارت های دانش آموزی ارائه شود.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، از ۱۵ شهریور سال قبل اینترنت شبکه دانش آموزی شاد رایگان شد، با این وجود، به دلیلهای مختلف مدارس و دانش آموزان برای آموزش از پلت فرم های دیگری به جز «شاد» نیز استفاده می کردند و همین مساله در عمل رایگان بودن تحصیل در فضای مجازی را تحت تاثیر خود قرار می داد و همیشه خانواده ها و حتی معلم ها از اینکه تعدادی از آموزش ها در پلت فرم های دیگر انجام می شود و باید برای آن هزینه پراخت کنند، گلایه می کردند.
بدین جهت به تازگی، حسین فلاح جوشقانی معاون -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- اعلام نمود از شروع تیرماه استفاده از سامانه شاد رایگان نیست و همانند تعرفه پیامرسان های داخلی، بصورت یک سوم تعرفه اینترنت بین الملل محاسبه می شود و در مقابل بمنظور توزیع عادلانه اینترنت مخصوص آموزش در فضای مجازی، تخصیص بسته های رایگان روی سیمکارت های دانش آموزی در حال اجراست.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره چگونگی تغییر این روند توضیح داد: حالا همه بخش های وزارت ارتباطات درحال برنامه ریزی برای چگونگی ارائه بسته های اینترنت رایگان بر روی سیمکارت های دانش آموزی هستند تا بواسطه تعریف بسته های متنوع روی سیمکارت های مخصوص دانش آموزان، دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و سایت های آموزشی بصورت عادلانه بین دانش آموزان مهیا شود.
فلاح همین طور اشاره کرد: در پروسه جدید سیمکارت های دانش آموزی توزیع خواهند شد که روی آن بسته هایی برای دسترسی به شبکه دانش آموزی شاد یا هر پلت فرم آموزشی دیگر تعریف می شود. با بهره گیری از این روش، می توان مدیریت بهتری بر مساله آموزش مجازی داشت، حالا استفاده از شاد رایگان است اما اگر مدرسه ای به دلیلهای مختلف آموزش خودرا در بستر پلت فرم دیگری پیش ببرد، خانواده ها مجبور به پرداخت هزینه می شوند و این مساله به توزیع عادلانه اینترنت بین دانش آموزان منجر می شود.
وی با تاکید بر اینکه این تصمیم برای توزیع عادلانه و رایگان بودن فضای آموزش برای همه دانش آموزان گرفته شده است، اظهار داشت: با این کار، هر پلت فرم آموزشی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که مدارس برای آموزش مجازی از آن استفاده کنند بوسیله بسته های تعریف شده روی سیمکارت های دانش آموزی رایگان خواهد بود. با این کار در نظر گرفتن تسهیلات رایگان برای آموزش مجازی حذف نمی گردد و فقط پروسه آن عوض خواهد شد.
منبع:

1400/03/21
20:22:51
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما