تحریم باردیگر از پلت فرم های ایرانی قربانی گرفت

تحریم باردیگر از پلت فرم های ایرانی قربانی گرفت پول من: در ادامه روند حذف اپلیکیشن های ایرانی از فروشگاه های آنلاین امریکایی به سبب تحریم ها، دو اپلیکیشن ایرانی بتازگی از گوگل پلی حذف شدند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، نبرد شرکت های خارجی و فروشگاه های آنلاین آمریکایی با اپلیکیشن های ایرانی از حدود سه سال پیش شروع شد؛ زمانی که اپل تنها چند ماه بعد از گشودن درهای فروشگاه آنلاین خود به اپلیکیشن های ایرانی در سپتامبر ۲۰۱۶، با فرمان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تحریم مقابل ایران، برخی اپلیکیشن های ایرانی را از اپ استور حذف نمود. موضوع حذف اپلیکیشن های ایرانی از اپ استور حل نشده بود که گوگل نیز به فاصله ی دو هفته بعد از اپل و در اقدامی مشابه، نرم افزارهای ایرانی را از گوگل پلی -فروشگاه آنلاین نرم افزارهای اندرویدی- با توجیه مشابه تحریم های دولت آمریکا مقابل ایران حذف نمود.
همان زمان محمدجواد آذری جهرمی ـ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم ـ اعلام نمود حذف برنامه های ایرانی از اپ استور را بطور قانونی پیگیری می کند. همین طور امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- درباره اقدامات لازم برای حل این مشکل، به پتانسیل های قانونی موجود در عرصه بین المللی اشاره نمود. با این وجود، در نهایت اعلام نشد که پیگیری قانونی دراین زمینه انجام شده یا خیر، یا این که این پیگیری ها به چه نتیجه ای رسیده است.
خبر جدید از حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل
در ادامه مشکلات پلت فرم های ایرانی به سبب تحریم ها، امروز خبر جدیدی از حذف دو اپلیکیشن ایرانی (آپارات از خدمات اشتراک گذاری ویدئو و دیگری از سامانه های نمایش درخواستی) از گوگل پلی منتشر گردید. روابط عمومی شرکت صباایده که این دو اپلیکیشن را راه اندازی کرده، به زومیت آگاهی داد که ۱۰ روز پیش ایمیلی در خصوص عدم امکان استفاده از گوگل پلی به سبب بند ۱۶.۵ قوانین توسعه دهندگان دریافت نمودند. صباایده دراین باره اظهار داشت که این اپلیکیشن ها به سبب تحریم، بعد از دریافت ایمیل رسمی از روی گوگل پلی حذف شدند و این مساله بوسیله مراجع حقوقی درحال پیگیری است.
بااینکه با شروع ریاست جمهوری جو بایدن که بعد از ترامپ جایگاه ریاست جمهوری در امریکا را بر عهده گرفت، با توجه به این که دونالد ترامپ و جو بایدن نه فقط از دو حزب متفاوت هستند، بلکه در خیلی از زمینه ها نیز دیدگاه مختلفی دارند و از همان زمان احتمال بازگشت امریکا به برجام مطرح می شد، این امیدواری وجود داشت که شاید سرنوشت متفاوتی برای شرکت های فناوری در ایران رقم بخورد، با این وجود، آخرین رویداد حذف پلت فرم های ایرانی نشان میدهد این مشکلات ناعادلانه تحریمی مقابل شرکت های ایرانی همچنان ادامه دارد.
منبع:

1400/06/17
23:51:35
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما