شرایط جدید فعالیت اصناف در زمان کرونا

شرایط جدید فعالیت اصناف در زمان کرونا طبق اعلام اتاق اصناف ایران، ۹ گروه صنفی با داشتن تاییدیه تزریق واکسن دو دوز در سامانه امید و دریافت QR کد از سامانه مجاز به فعالیت می شوند و باید در وضعیت قرنطینه بیماری نباشند و سایر مشاغل خارج از فهرست، صرفاً با داشتن تاییدیه تزریق واکسن و دریافت QR کد مربوطه از سامانه و در وضعیت قرنطینه نبودن، می توانند فعالیت کنند.


به گزارش پول من به نقل از ایسنا، اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه ای اعلام نمود که در جهت اجرای مصوبات ستاد ملی کرونا، بارگذاری اطلاعات واحدهای صنفی سراسر کشور بر بستر سامانه امید به نشانی asnaf.moi.ir الزامی است.
بر مبنای طرح مدیریت هوشمند بیماری کرونا، الزامات و ضمانت اجرای فعالیتهای پنج گانه مدیریت هوشمند بر بستر سامانه امید برای «دستگاه های اجرایی»، «خدمات گیرندگان از دستگاههای مبحث ماده ۲ قانون مدیریت بحران»، « واحدها و فعالیتهای صنفی (تجاری، بازرگانی، خدماتی، تفریحی، رفاهی، تولیدی، صنعتی، کارگاهی، اقتصادی، اجتماعی، علمی، تحقیقاتی و آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و «تردد خودرو های شخصی و حمل و نقل عمومی (برون و درون شهر) » ابلاغ گردیده است.
در بخش «واحدها و فعالیتهای صنفی (تجاری، بازرگانی، خدماتی، تفریحی، رفاهی، تولیدی، صنعتی، کارگاهی، اقتصادی، اجتماعی»، مشاغلی که اسامی آنها در ادامه ذکر می شود، با داشتن تاییدیه تزریق واکسن دو دوز در سامانه امید، و دریافت QR کد از سامانه مجاز به فعالیت می شوند. ضمنا این واحدها باید در وضعیت قرنطینه بیماری نباشند. سایر مشاغل خارج از فهرست، صرفاً با داشتن تاییدیه تزریق واکسن و دریافت QR کد مربوطه از سامانه و در وضعیت قرنطینه نبودن در زمان فعالیت می توانند فعالیت کنند.
مراجعان به واحدها و فعالیتهای صنفی هم باید دارای تاییدیه تزریق واکسن در سامانه بوده و همینطور در وضعیت قرنطینه و بیماری نباشند.
ضمانت اجرایی این طرح در مرحله اول اخطار کتبی پلمب به واحدها (صنفی و …) که بدون داشتن الزامات طرح و دریافت QR کد از سامانه امید فعالیت دارند، است. مرحله دوم شامل مسدود کردن پوز بانکی به مدت دو هفته برای واحدها (صنفی و …) ناقض الزامات تعیین شده و در مرحله سوم در صورت عدم رعایت الزامات به مدت ۳۰ روز پلمب می شود. البته در صورت رعایت الزامات و تایید وزارت بهداشت نسبت به رفع پلمب اقدام خواهد شد.
مسؤلان و ناظران این طرح هم شامل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (ناظر عالی)، اتاق اصناف ایران (ناظر در اجرا)، اتحادیه مربوط (مسئول اجرا)، وزارت صمت، نیروی انتظامی، سازمان های نظام پزشکی، دامپزشکی، کشاورزی (همکار)، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی (ناظر حوزه های ذی ربط) است.
۹ گروه شغلی که ملزم به دریافت دو دوز واکسن شدند هم به شرح زیر است:
۱- مراکز سرو غذا در محل از قبیل: رستوران، چایخانه، قهوه خانه، کافی شاپ، فست فود
۲- تالارپذیرائی و باغ تالار
۳- استادیوم های و باشگاه های مسابقات ورزشی، باشگاه های ورزشی سرپوشیده، استخرهای شنای سرپوشیده، پارک های تفریحی آبی، شهر بازی و مراکز تفریحی ) مسقف
۴- پاساژ، فروشگاه زنجیرهای
۵- تمامی مراکز اقامتی از قبیل هتل، متل، مسافرخانه، بوم گردیی
۶- تورهای گردشگری
۷- بانکها و موسسات خدمات مالی، کارگزاری های بورس
۸- دفاتر پیشخوان دولت، پلیس به علاوه ۱۰، دفاتر خدمات تلفن همراه، دفاتر عرضه خدمات قضایی و مراکز مشابه
۹- سالن های سینما، تئاتر و موسیقی
اتاق اصناف ایران تاکید کرده که لازم است اتاق ها و اتحادیه های صنفی، نظارت فعالانه بر اجرای مصوبه مذکور را معمول داشته تا با تغییرات غیر مترقبه ناشی از گسترش شیوع بیماری کرونا، منجر به تعطیلی صنوف نشود.
منبع:

1400/11/04
21:53:44
5.0 / 5
297
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , بورس , تجاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما