سناتورهای آمریكایی خواستار شدند

وضع تحریم های ثانویه ضد نفت روسیه

وضع تحریم های ثانویه ضد نفت روسیه به گزارش پول من، سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه به دولت بایدن پیشنهاد کردند از تحریم های ثانویه ضد بانکهای بین المللی برای تحکیم طرح سقف قیمت برای نفت روسیه استفاده نماید.به گزارش پول من به نقل از ایسنا، کریس ون هولن، سناتور دموکرات و پت تومی، سناتور جمهوریخواه چارچوبی را برای قانونی به منظور اعمال تحریم های ثانویه اعلام نمودند که موسسات مالی مشارکت کننده در فاینانس، بیمه، بیمه اتکایی و واسطه گری برای نفت و فرآورده های نفتی روسیه که بالاتر از یک قیمت مشخص فروخته شوند را هدف خواهد گرفت.

هر دو سناتور عضو کمیته بانکی سنا هستند که بر سیاست تحریم ها نظارت می کنند.

آنها اعلام نمودند امکان هدف گرفتن بانکها با تحریم، فرار روسیه از سقف قیمت از راه قرارداد با کشورهایی که رسما در طرح گروه هفت مشارکت نمی کنند را دشوار می کند.

دولت بایدن به علت نگرانی نسبت به نتایج تحریم های ثانویه بر روابط آمریکا با واردکنندگان بزرگ نفت روسیه مانند چین و هند، علاقه ای به این اقدام نداشته است.

الیزابت رزنبرگ، معاون امور فاینانس تروریست و جرایم مالی وزیر خزانه داری آمریکا در این نشست با سناتورهای آمریکایی اظهار نمود: سقف قیمت، ابزار قدرتمندی برای ضربه زدن به روسیه و تثبیت قیمت های انرژی است.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام نموده است هر کسی اسناد را دستکاری کرده یا به عبارتی مبدا نفت را پنهان کند، تحت قانون داخلی حوزه های قضایی اجرا کننده سقف قیمت، با پیامدهایی روبرو خواهد شد.

کشورهای صنعتی گروه هفت، برنامه سقف قیمت برای نفت روسیه را با هدف محدود کردن درآمدهای صادراتی مسکو، ماه میلادی جاری اعلام نمودند. چندین کشور واردات نفت و سوخت روسیه را ممنوع کرده اند، اما مسکو موفق شده است با افزایش فروش به مشتریان آسیایی، درآمد خویش را افزایش دهد.

در این جلسه، کریستن سین ما، سناتور جمهوریخواه از رزنبرگ پرسید واشنگتن چه اقدامی می تواند در مورد مخلوط شدن نفت روسیه با نفت تولیدکنندگان دیگر برای دور زدن تحریم ها انجام دهد.

بر اساس گزارش رویترز، رزنبرگ تصریح کرد که وزارت خزانه داری طی هفته های آینده، در مورد این موضوع، دستورالعملی را منتشر خواهد نمود.
1401/06/30
10:31:52
5.0 / 5
184
تگهای خبر: ابزار , بانك , بیمه , تحریم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما