آخوندی خواهان كاهش شعب بانك مسكن شد

آخوندی خواهان كاهش شعب بانك مسكن شد پول من: تسنیم نوشت: وزیر راه و شهرسازی با بیان این كه بانك مسكن در بعضی جاها ماهیت خویش را از دست داد، اظهار داشت: نیازی به این تعداد شعب بانك مسكن نیست و باید ۲۰ درصد آنها طی دوره ۱۰ ساله كاهش یابد.عباس آخوندی با بیان این كه بانك مسكن به جای آنكه به سمت توسعه ای شدن برود به بانك تخصصی تبدیل شد و ماهیت خویش را در جاهایی از دست داد، اظهار نمود: تلاش داشتیم تا بانك مسكن را بانك توسعه ای نماییم اما در عمل پشتیبانی خاصی از این اقدام موثر در نظام بانكی صورت نگرفت.
وی با بیان این كه برای توسعه ای شدن بانك مسكن دو ابزار نیاز بود، اضافه كرد: یكی از آنها افزایش سرمایه بانك بود، در این مورد پیشنهاد كردم خبطی كه در بحث تامین اعتبار طرح مهر با استفاده از افزایش پایه پولی صورت گرفته و آثار منفی اش را گذاشته باید به فرصت تبدیل گردد.
وی خاطرنشان كرد: پیشنهادم در مهر سال 92 این بود كه تمام رقم تامین اعتبار طرح مهر به افزایش تبدیل سرمایه بانك مسكن شود و آن خط اعتباری بعنوان بدهی دولت و بدهی بانك مسكن به بانك مركزی در نظر گرفته شود. سرمایه بانك مسكن 8000 میلیارد تومان و به مفهوم 2 هزار میلیارد دلار ( 2 میلیارد دلار درست است) سرمایه است. یقینا این سرمایه برای مسكن، سرمایه اندكی است.
وی اضافه كرد: اگر بخش مسكن بخواهد با سیكل ركود مبارزه كند نیاز به بانك مسكنی داریم كه 10 میلیارد دلارسرمایه داشته باشد تا با این سرمایه بتواند وارد بازار شود و آن را به رونق وا دارد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: نیازی به این تعداد شعب بانك مسكن نیست و باید 20 درصد آنها طی دوره 10 ساله كاهش یابد.

35224

1396/10/26
20:16:51
5.0 / 5
5375
تگهای خبر: بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما