عرضه بسته حمایت غذایی دولت از ۲هفته دیگر

عرضه بسته حمایت غذایی دولت از ۲هفته دیگر پول من عرضه بسته حمایت غذایی دولت از ۲هفته دیگر


«انوشیروان محسنی بندپی» در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اضافه كرد: اكنون جزئیات و كلیات مرحله اول بسته حمایت غذایی برای اقشار كم درآمد و دارای درآمدهای پایین تصویب شده و امروز توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در شورای اطلاع رسانی دولت اعلام می گردد. وی به قیمت بسته غذایی اشاره ای نكرد و اظهارداشت: همه تلاش و تاكید رییس جمهوری براین است كه بسته حمایتی غذایی در دو هفته آینده اجرایی شود. وی با اشاره به اینكه هدف از اجرا و جزئیات بسته غذایی مشخص استریال اظهار داشت: به صورت قطع همه كسانی كه درآمد زیر سه میلیون تومان دارند شامل بسته غذایی می شوند؛ اگر كسانی از این مورد جا بمانند، در اسرع وقت اقدامات لازم برای مشخص شدن توانمندی آنها انجام می گردد تا بتوانند از این بسته ها استفاده كنند.
بسته حمایتی غذایی سال 97 برای اقشار كم درآمد با درآمدهای زیر سه میلیون تومان در سه مرحله به ارزش 600 هزار تومان است.
ماده 79 قانون برنامه ششم توسعه برای درنظرگرفتن افزایش مستمری نهادهای حمایتی به میزان 20 درصد حداقل دستمزد، معیار عدالت است كه برپایه آن اكنون یك خانواده یك نفره 168 هزار تومان و خانواده پنج نفره 560 هزار تومان دریافت می كند و این معیار برای بسته حمایتی غذایی هم اجرایی می گردد.
بر اساس این معیار، شاخص های خانواده یك نفره، دو تا سه نفره، چهار و پنج نفر به بالا درنظرگرفته می گردد و امكان دارد یك خانواده یك تا دو نفره در مرحله اول 180 هزار تومان و خانواده سه تا چهار نفره 210 هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا تا 250 هزار تومان بسته غذایی دریافت نمایند.
دولت 2 راهكار اقتصادی یكی در معیشت عام داشت كه 13 میلیارد و 300 میلیون دلار به 25 كالای اساسی مانند نهاده های دامی، دارو، مرغ و گوشت اختصاص داد تا با همان ارز 4200 تومانی تامین گردد و راهكار دیگر برای اقشار خاصی است كه هزینه های زندگی و فشارهای اقتصادی برای آنان قابل تحمل نیست و برنامه حمایت غذایی مكمل حمایت های عام است.
شاخص های این جمعیت قبلا اعلام شده و مجلس هم مصوب كرده است؛ كسانی كه سه میلیون تومان درآمد به بالا دارند یارانه آنها در یك بررسی حذف می گردد و معیار بسته های غذایی هم همین مساله است كه طبق بررسی های انجام شده درآمد سرپرست خانواده برای این منظور بعنوان ملاك درنظرگرفته می گردد.
فروشگاه هایی برای دریافت و توزیع بسته های حمایت غذایی در 10 روز نخست ماه جاری تعیین شده اند و سقف این بسته حمایتی هم 600 هزار تومان است. ۱۷۲۲۴

1397/08/02
19:18:54
5.0 / 5
4446
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , دلار , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما