در بازار امروز بورس تهران؛

یك میلیارد و ۲۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی معامله شد

یك میلیارد و ۲۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی معامله شد پول من: با وجود آنكه بازارهای جهانی هفته ای صعودی را به آخر رساندند، بورس تهران بدون توجه به ارتقای قیمت خیلی از كالاها، روز نخست هفته را با افت شاخص كل به آخر رساند.به گزاش خبرگزاری مهر به نقل از بازار سرمایه، در حالیكه شاخص بورس تهران تا ساعات میانی معاملاتی، رشد بیشتر از ۵۰۰ واحدی را به ثبت رساند، در واپسین لحظات تحت تاثیر تضعیف عرضه ها با افت حدود ۱۹۶ واحدی پایان یافت و در سطح ۱۵۷ هزار واحد باقی ماند.
امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی شركت های پالایش نفت اصفهان با ۸۵ واحد و پتروشیمی پارس با ۸۳ واحد و تاپیكو با ۶۴ واحد افزایش بیشترین تأثیر مثبت را بر برآورد شاخص كل بورس به نام خود ثبت كردند.
در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شركت های معدنی و صنعتی با ۸۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر با ۸۷ واحد و پتروشیمی مبین با ۷۴ واحد كاهش، بیشترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش كشیدند.
ارزش كل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیشتر از ۴۴۲ میلیارد تومان نمایش داده شد كه ناشی از دست به دست شدن یك میلیارد و ۲۹۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۸۸ هزار و ۶۵۶ نوبت داد و ستد بود.
طی معاملات امروز نماد معاملاتی شركت های فولاد كاوه جنوب كیش، حق تقدم خرید سهام تكادو، لیزینگ رازی، سیمان لار سبزوار، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توكا، تولیدی چدن سازان، نیروكلر از جانب ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شركت های ایران ارقام، سرمایه گذاری ساختمانی اعتماد گستر، صنعتی جام دارو، معدنی و صنعتی چادرملو و فرآورده های نسوز ایران متوقف شدند؛ امروز همینطور نماد معاملاتی دو شركت مواد ویژه لیا و بانك گردشگری با عنایت به تصمیم هیات پذیرش در فرابورس لغو شد.
امروز همینطور نماد معاملاتی شركت های كارتن ایران و سیمان بجنورد به علت نوسان ۲۰ درصدی قیمت سهام به مدت ۶۰ دقیقه در مرحله سفارش گیری مجدد قرار گرفت.
امروز در بورس تهران كه به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد كمتر از ۱۲۳ میلیون سهم فولاد خوزستان به ارزش بیشتر از ۱۰۵ میلیارد تومان كد به كد شد؛ در معدنی و صنعتی چادرملو هم ۳۰ میلیون سهم به ارزش ۱۳.۵ میلیارد تومان به كدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.
براساس این گزارش، امروز بورس تهران در حالی معاملاتی كم حجم را در اولین روز معاملاتی هفته جاری تجربه نمود كه بازارهای جهانی در ۴۸ ساعت گذشته شاهد رشد قابل توجه نرخ كامودیتی ها و همینطور نفت خام بود؛ با این همه وقوع برخی رخدادها در آمریكای جنوبی بخصوص در حوزه معدنی گروه سنگ آهنی ها را در كانون توجه قرار داده است.

1397/11/28
15:44:41
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما