به گزارش پول من به نقل از مهر؛

شروع توزیع اسكناس‎ های نو در بانك ها

شروع توزیع اسكناس‎ های نو در بانك ها پول من: اسفند، ماه شلوغ خودپردازهای بانكی است و بانك ها تلاش می كنند تا در ایام اوج خدمات رسانی، شرایطی را برای كاركرد بهینه دستگاهها فراهم كنند؛ البته چند روزی است توزیع اسكناس نو هم شروع شده است.به گزارش پول من به نقل از مهر، اسفندماه را شاید بتوان یكی از كلیدی ترین ماههای سال برای نظام بانكی دانست. روزهایی كه به سبب تسویه حساب های پایانی سال، افزایش تقاضای مردم برای نقل و انتقالات مالی، پرداخت عیدی و پاداش آخر سال و از همه مهمتر، دریافت و برداشت های مردم برای خریدهای نوروزی از نظام بانكی، بسیار حائز اهمیت به شمار می روند.
ردپای اسكناس های تا نخورده در خودپردازها
همه ساله بانك مركزی با همكاری نظام بانكی تلاش می كند تا شرایطی را برای دسترسی هر چه بیشتر مردم به امكانات مالی و البته اسكناس برای انجام معاملات روزمره و خرد خود فراهم نموده و سطح خدمات رسانی را افزایش دهد؛ به خصوص اینكه این ماه شلوغ، به سبب افزایش تقاضاهای نقل و انتقالات پول و تبادلات مالی، می تواند محكی برای نظام بانكی در ارائه خدمات متناسب با نیازهای مشتریان باشد.
بر این اساس، از روزهای ابتدایی اسفندماه، خیلی از خودپردازهای بانكی، روزهای شلوغی را به خود می بینند و بر این اساس شعب بانكی تلاش دارند تا با كمترین قطعی با سیستم مركزی، نیازهای مالی مردم را برآورده سازند؛ به خصوص اینكه در این ماه، لازم است تا پول گذاری در دستگاههای خودپرداز، با فاصله كمتری صورت گیرد تا رجوع كنندگان به سبب نبود پول در دستگاههای خودپرداز، از دریافت خدمات محروم نشوند.
برآوردهای بانك مركزی هم كه به صورت گزارش های دوره ای منتشر می شود نشان داده است كه میزان اسكناس در دست مردم بسیار كمتر از گذشته شده و بیشتر خدمات بانكی بدون نقل و انتقال فیزیكی پول، صورت می گیرد.
توزیع اسكناس نو در شعب رونق می گیرد
بررسی های میدانی خبرنگار مهر حكایت از آن دارد كه چند روزی است در خودپردازهای خیلی از نقاط شهر، اسكناس نو در دستگاهها بارگذاری شده و رجوع كنندگانی كه برای دریافت پول نقد به خودپردازها رجوع می كنند، با پول های تانخورده مواجه می شوند كه همین امر، حال و هوای آمدن نوروز را دو چندان می كند.
یكی از متصدیان نظام بانكی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بانكها تلاش می كنند تا برای جلب رضایت بیشتر مشتریان، این روزها بارگذاری اسكناس های نو در دستگاههای خودپرداز را سرعت بخشیده و شرایطی را فراهم آورند كه مردم دسترسی بیشتری به اسكناس تانخورده داشته باشند.
وی می گوید: البته بارگذاری اسكناس های نو در دستگاههای خودپرداز، هنوز به اوج خود نرسیده، چراكه بانك مركزی پول نو را به اندازه روزهای پایانی سال در اختیار بانكها قرار نداده، ازاین رو بانكها با موجودی به مراتب كمتری نسبت به روزهای پایانی سال نسبت به توزیع اسكناس های نو در دستگاههای خودپرداز شعب خود اقدام می نمایند كه مطابق با هماهنگی های به عمل آمده، مقرر است كه در هفته های پایانی سال، توزیع اسكناس های نو در خودپردازها و شعب بانكی، افزایش یابد.
در این میان، مردم هم كه با اسكناس نو در دستگاههای خودپرداز مواجه می شوند، به شكلی سورپرایز شده و احساس رضایت بیشتری از بانك می كنند؛ اما به صورت قطع، بانك مركزی هم مطابق با رسم و سنت هر ساله، توزیع اسكناس های نو را افزایش خواهد داد كه بنظر می رسد می تواند رضایت مندی بیشتری برای مشتریان به همراه داشته باشد.
 

1397/12/04
17:53:54
5.0 / 5
5034
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما