درخشش در لیگ قهرمانان فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی

كارگزاری مفید به دو مدال نقره لیگ قهرمانان فیاس رسید

كارگزاری مفید به دو مدال نقره لیگ قهرمانان فیاس رسید به گزارش پول من كارگزاری مفید بعنوان برترین كارگزار بورس تهران و فرابورس ایران موفق به كسب رتبه برتر لیگ قهرمانان فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی(فیاس) شد.به گزارش پول من به نقل از مهر، لیگ قهرمانان فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی ۲۴ خردادماه به میزبانی بورس بخارست در كشور رومانی برگزار و از برترین شركت های كارگزاری فعال در صنعت بورس قدردانی گردید. در این مراسم كارگزاری مفید به نمایندگی از كشورمان در رقابت با كارگزاران برگزیده بورس ۳۲ كشور جهان رتبه دوم بازار سهام و همینطور رتبه دوم بازار بدهی را از آن خود كرد.
مدیرعامل فرابورس ایران ضمن اشاره به كسب رتبه های دوم توسط كارگزاری مفید و رتبه سوم توسط كارگزاری بانك مسكن بعنوان كارگزاری های فرابورس ایران در رقابت لیگ قهرمانان فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی خاطرنشان كرد: این دو رتبه در حوزه بازار بدهی كسب شده و ایران در زمینه ارزش معاملات صكوك در میان كل كشورهای اسلامی دنیا، رتبه دوم را داراست.

افتخار برای بازار سرمایه ایران
هادی مهری، مدیر عامل كارگزاری مفید با اشاره به موفقیت كسب شده برای بازار سرمایه كشورمان خاطرنشان كرد: این افتخار نتیجه اعتماد سرمایه گذاران و وجود همكاران مستعد و فضای رقابتی فعال است.
وی اضافه كرد: این موفقیت صرفاً متعلق به مجموعه مفید نیست، بلكه افتخاری برای بازار سرمایه ایران است. امیدواریم تكرار این موفقیت توسط خانواده بورس ایران، زمینه را برای رشد و توسعه بیشتر بازار فراهم آورد. ما معتقدیم زمینه های رشد فراهم است؛ چه از نظر ابزارها و چه از نظر تكنولوژی و از همه مهم تر از بابت سرمایه انسانی آمادگی برای توسعه وجود دارد. معیارهای ارزیابی این لیگ دقیق است. در این ارزیابی علاوه بر حجم معاملات، تعداد ‏معاملات و تعداد روزهای معاملاتی آیتم هایی مثل عدم نقض مقررات، مشاركت در فعالیت های توسعه ای و عرضه راهكارهای آنلاین به ‏مشتریان وجود دارد. در مجموع این گونه رویدادهای رقابتی می تواند بر قابلیت های بازار ایران در مجامع بین المللی تاكید كند و دید واقعی تری از بازار ایران ایجاد كند.
مهری با اشاره به رتبه های كسب شده توسط كارگزاری مفید توضیح داد: خوشبختانه كارگزاری مفید پس از معرفی شركت بورس تهران و بر اساس ارزیابی های فیاس موفق شد در بخش بازار سهام به مدال نقره برسد. علاوه بر این كارگزاری مفید در بازار بدهی هم موفق به دریافت مدال نقره شد.

امیر هامونی مدیر عامل شركت فرابورس هم در مورد نحوه معرفی كارگزاران منتخب اظهار داشت: قبل از این فیاس از بورس های عضو خود درخواست نمود تا لیست كارگزاران خویش را برپایه این آیتم ها در دو ‏حوزه بدهی و سهام ارسال نمایند. بعد از آنكه فرابورس و سایر بورس های عضو فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی لیست كارگزاران خویش را ارسال كردند، این فدراسیون برپایه معیارهای مدنظر، ۶ كارگزار برتر هر بورس در حوزه های سهام و بدهی را انتخاب و از آنان جهت شركت در مراسم نهایی به منظور انتخاب برترین های منطقه، ‏ دعوت كرد.
گفتنی است كارگزاری مفید سال قبل هم از جانب این نهاد بین المللی موفق به كسب رتبه برترین كارگزار ایرانی شده بود. همینطور این شركت با ۲۵ سال سابقه فعالیت نخستین هلدینگ خدمات بازار سرمایه ایران است كه در حوزه معاملات اوراق بهادار، سبدگردانی، سرمایه گذاری و مدیریت دارایی، تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی، معاملات آنلاین و معاملات بورس كالا و بورس انرژی خدمات متنوعی به متقاضیان ارائه می كند.
فدراسیون بورس های اروپایی و آسیایی ۲۴ سال قبل در شانزدهم ماه می ۱۹۹۵ با حضور بورس های فعال برخی كشورهای آسیایی و اروپایی شامل بورس سهام عمان، بورس تهران، بورس استانبول، بورس كراچی، بورس سهام بلغارستان، بورس تركمنستان، بورس براتیسلاوا (اسلواكی)، بورس زاگرب، بورس آسیای مركزی در قزاقستان، بورس سهام لیوبلیانا (اسلوونی) و… بعنوان اعضای هیات موسس، در استانبول تأسیس شد و هم اكنون بورس های یونان، عربستان، ابوظبی، دبی، كویت، اردن و مصر از اعضای شاخص این فدراسیون هستند.
این مطلب، یك خبرآگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1398/03/28
13:40:35
5.0 / 5
4306
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
پول من
pooleman.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پول من محفوظ است

پول من

محاسبه گر پول شما